Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama

Ruszył remont drogi dojazdowej do strefy

Zaczęły się prace związane z modernizacją liczącego 700 m odcinka drogi dojazdowej do strefy ekonomicznej w Słubicach. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – remont może powodować opóźnienia w ruchu.

droga strefa

Chodzi o odcinek drogi dojazdowej, który prowadzi od drogi krajowej nr 29 na Świecko i Zieloną Górę w kierunku specjalnej strefy ekonomicznej. O tym, że będzie remontowany pisaliśmy jeszcze w czerwcu, teraz przyszedł czas na rozpoczęcie prac.

Jak informuje Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu, inwestycja jest realizowana ze środków, jakie gmina otrzymała w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dotacja wynosi 217 tys. zł – jest to 60 proc. potrzebnej kwoty. Resztę, czyli 145 tys. zł, słubicki samorząd dokłada z własnego budżetu.

Przetarg na modernizację drogi wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jawora. Obecnie trwa frezowanie nawierzchni. Następnie pracownicy firmy położą nowy asfalt, a po obu stronach drogi wydzielą 1,5 metrowe pobocze z kamienia.

Gdy zakończą się prace remontowe, zaprezentujemy efekt końcowy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama