Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Ruszył remont drogi dojazdowej do strefy

Zaczęły się prace związane z modernizacją liczącego 700 m odcinka drogi dojazdowej do strefy ekonomicznej w Słubicach. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – remont może powodować opóźnienia w ruchu.

droga strefa

Chodzi o odcinek drogi dojazdowej, który prowadzi od drogi krajowej nr 29 na Świecko i Zieloną Górę w kierunku specjalnej strefy ekonomicznej. O tym, że będzie remontowany pisaliśmy jeszcze w czerwcu, teraz przyszedł czas na rozpoczęcie prac.

Jak informuje Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu, inwestycja jest realizowana ze środków, jakie gmina otrzymała w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dotacja wynosi 217 tys. zł – jest to 60 proc. potrzebnej kwoty. Resztę, czyli 145 tys. zł, słubicki samorząd dokłada z własnego budżetu.

Przetarg na modernizację drogi wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jawora. Obecnie trwa frezowanie nawierzchni. Następnie pracownicy firmy położą nowy asfalt, a po obu stronach drogi wydzielą 1,5 metrowe pobocze z kamienia.

Gdy zakończą się prace remontowe, zaprezentujemy efekt końcowy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama