Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Mariusz Dubacki przedstawił program wyboczy oraz kandydatów na radnych (wideo)
reklama
reklama

Mariusz Dubacki przedstawił program wyboczy oraz kandydatów na radnych (wideo)

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących październikowych wyborów samorządowych. Swoich kandydatów na radnych zaprezentował ubiegający się o fotel burmistrza Słubic Mariusz Dubacki. Poznaliśmy także szczegóły programy wyborczego.

dubacki radni

Mariusz Dubacki i jego współpracownicy spotkali się z mediami 14 września w parku przy placu Wolności. Towarzyszyli im szef słubickiego SLD Robert Włodek oraz kandydatka do sejmiku województwa (i obecna radna) Maria Jaworska. Najważniejszym punktem konferencji było przedstawienie osób ubiegających się o miejsca w Radzie Miejskiej w Słubicach.

Jakie nazwiska znajdziemy na liście wyborczej KWW Słubice 2018? Są wśród nich zarówno doświadczeni samorządowcy, m.in. wieloletnia radna i nauczycielka Krystyna Baczyńska czy przedsiębiorca Marek Półtorak (ma za sobą pracę w radzie na szczeblu gminnym i powiatowym), jak również przedstawiciele młodego pokolenia – np. znany doskonale kibicom piłki nożnej Łukasz Ryszczuk z UKS Polonia Słubice.

Tego ostatniego zapytaliśmy, dlaczego zdecydował się kandydować do rady. – Nie zamierzam siedzieć bezczynnie. Chcę pomóc naszej młodzieży – odparł krótko. Wyjaśnił, że zależy mu na stworzeniu klasy sportowej w Słubicach i wspieraniu rozwoju talentów młodych ludzi. Będzie startować w okręgu nr 8.

Z kolei wspomniany Marek Półtorak (okręg nr 3) przekonuje, że dla niego priorytetem jest rozwój mieszkalnictwa. I ma na to pomysł. - Uważam, że można pozyskać od agencji rolnej tereny za ul. Rzepińską i tam wspierać m.in. budownictwo jednorodzinne – powiedział.

ZOBACZ LISTĘ KANDYDATÓWWszyscy kandydaci na radnych oraz kandydat na burmistrza podpisali się pod 25-punktowym programem wyborczym, którego szczegóły także poznaliśmy. Co w nim znajdziemy?

Kluczem dla komitetu Słubice 2018 jest budowa obwodnicy miasta. Jego członkowie chcą też przywrócenia letnich dyżurów w przedszkolach i kompletnie zreformować politykę mieszkaniową w Słubicach, m.in. poprzez likwidację ZAMK.

Ich zdaniem zmiany potrzebne są też w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zamierzają zająć się dzikimi wysypiskami śmieci i stworzyć program dopłat do wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne rozwiązania. Szczegóły w załączonym poniżej programie.

ZOBACZ PROGRAM

Co sądzicie o kandydatach i ich programie? Zapraszamy do komentowania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama