Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Co słychać w Stowarzyszeniu po PROstu? Rok szkolny zapowiada się ciekawie
reklama
reklama

Co słychać w Stowarzyszeniu po PROstu? Rok szkolny zapowiada się ciekawie

Z nowym rokiem szkolnym Stowarzyszenie po PROstu rusza pełną parą! Dzieci się ucieszą: będą kreatywki, warsztaty twórczego rozwoju, terapie, znowu do pracy wezmą się Odyseusze… Są nowe pomysły, energia i zapał do działania!

poprostu 2018_1

W Stowarzyszeniu po PROStu znowu zaczyna się ruch, gwar - jak w przysłowiowym ulu. Dzieci z różnymi niepełnosprawnościami już korzystają z tak potrzebnych im terapii – w tym również z hipoterapii, która sprawia bardzo dużo frajdy i przyjemności. A to wszystko w ramach projektu dofinansowanego przez PFRON. To największe zadanie, jakie stoi przed ekipą terapeutów z po PROstu.

Ale nie jedyne. – Wciąż zgłaszają się do nas rodzice, którzy potrzebują różnego rodzaju wsparcia dla dzieci, konsultacji i terapii – mówi Joanna Sierżant-Rekret, prezes stowarzyszenia. Dlatego również i w tym roku działać będzie Bezpłatny Punkt Konsultacyjno-Terapeutyczny, w którym pomagać będą psycholodzy, pedagodzy, logopedzi.

Ponownie zostaną uruchomione Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz Akademia Psychoedukacji. Ta ostatnia głownie w Szkole Podstawowej w Kunowicach, ale również w innych słubickich placówkach.

Stowarzyszenie szykuje się również do uruchomienia swojej siedziby w Rzepinie, o czym niedawno informowaliśmy. Mieścić się ona będzie w budynku Zespołu Szkół. To tutaj dzieci z Rzepina i okolic będą miały zajęcia i terapię. – Do grudnia zajmować się będziemy organizacją biura, a potem planujemy starać się o środki z gminy Rzepin na podobne działania, jakie prowadzimy w Słubicach – zdradza A. Sierżant Rekret. Nowe biuro ma pełną parą ruszyć w styczniu przyszłego roku.

kreatywki Słubice

Oprócz tego w Słubicach nową edycję rozpoczyna Akademia Nauki i Rozrywki – to właśnie tu, na różnego rodzaju twórczych zajęciach maluchy mogą poznawać świat i rozwijać różne rodzaje inteligencji w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Gardnera: matematyczno - logiczną, ruchową, interpersonalną, refleksyjną, przyrodniczą, muzyczną, językową i wizualno - przestrzenną. Dzieci stają się np. konstruktorami, przyrodnikami czy kucharzami. Te zajęcia są płatne.

Dla najmłodszych, szczególnie tych, którzy lubią tworzyć, ruszają słynne już kreatywki - czyli kreatywne soboty. Pierwsze spotkanie już 15 września (godz. 10-12). Tematyką zajęć będą malowanki, ale nie takie zwykłe; na papierze czy ścianie, ale na materiale. Każdy własnoręcznie przygotuje ekologiczną torbę, którą z dumą zabierze ze sobą na zakupy albo do szkoły! Zajęcia są bezpłatne, zgłoszenia poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zbierają się również nasi odyseusze. Za nami już rekrutacja do drużyn Odysei Umysłu, czyli międzynarodowego konkursu, w którym od lat ekipy ze Słubic zajmują czołowe miejsca w Polsce, o czym zresztą nie raz pisaliśmy mieliśmy przyjemność pisać.

- To wyzwanie dla dzieci i młodzieży od przedszkolaków po studentów (startują w różnych grupach wiekowych). Odyseja Umysłu to przygoda i zabawa, która uczy kreatywnego i krytycznego myślenia – wyjaśnia szefowa słubickiej organizacji.

I podkreśla, że choć tyle już się dzieje, to stowarzyszenie… nie zakończyło jeszcze lata! 21 września organizuje dla swoich podopiecznych, ich rodziców i opiekunów kolejny piknik z ogniskiem pt. „Pożegnanie lata”. Impreza odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym w Sułówku. Oprócz gier i zabaw będą również przejażdżki konne.

poprostu 2018_2

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie odbyły już dwa takie integracyjne ogniska. – Te spotkania wynikają z potrzeby integracji tych, którzy korzystają z naszego wsparcia. Dzieci nawiązują ze sobą relacje, rodzice mają okazję do rozmowy – mówi J. Sierżant-Rekret. I już zapowiada, że to nie ostatnie wspólne takie spotkania. W planach są m.in. wyjazdy do teatru.

Stowarzyszenie planuje również tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. J. Sierżant-Rekret zdradza, że w tym roku będziemy go obchodzić przez cały tydzień, w planach jest wiele różnych wydarzeń, nie tylko marsz, ale także przedstawienie teatralne, koncert, konferencja… Do tego tematu na pewno wrócimy.

Po więcej informacji o stowarzyszeniu zapraszamy na www.stowarzyszeniepoprostu.pl oraz profil www.facebook.com/Stowarzyszenie-po-PROstu-283513531758892.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama