Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Co słychać w Stowarzyszeniu po PROstu? Rok szkolny zapowiada się ciekawie
reklama
reklama

Co słychać w Stowarzyszeniu po PROstu? Rok szkolny zapowiada się ciekawie

Z nowym rokiem szkolnym Stowarzyszenie po PROstu rusza pełną parą! Dzieci się ucieszą: będą kreatywki, warsztaty twórczego rozwoju, terapie, znowu do pracy wezmą się Odyseusze… Są nowe pomysły, energia i zapał do działania!

poprostu 2018_1

W Stowarzyszeniu po PROStu znowu zaczyna się ruch, gwar - jak w przysłowiowym ulu. Dzieci z różnymi niepełnosprawnościami już korzystają z tak potrzebnych im terapii – w tym również z hipoterapii, która sprawia bardzo dużo frajdy i przyjemności. A to wszystko w ramach projektu dofinansowanego przez PFRON. To największe zadanie, jakie stoi przed ekipą terapeutów z po PROstu.

Ale nie jedyne. – Wciąż zgłaszają się do nas rodzice, którzy potrzebują różnego rodzaju wsparcia dla dzieci, konsultacji i terapii – mówi Joanna Sierżant-Rekret, prezes stowarzyszenia. Dlatego również i w tym roku działać będzie Bezpłatny Punkt Konsultacyjno-Terapeutyczny, w którym pomagać będą psycholodzy, pedagodzy, logopedzi.

Ponownie zostaną uruchomione Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz Akademia Psychoedukacji. Ta ostatnia głownie w Szkole Podstawowej w Kunowicach, ale również w innych słubickich placówkach.

Stowarzyszenie szykuje się również do uruchomienia swojej siedziby w Rzepinie, o czym niedawno informowaliśmy. Mieścić się ona będzie w budynku Zespołu Szkół. To tutaj dzieci z Rzepina i okolic będą miały zajęcia i terapię. – Do grudnia zajmować się będziemy organizacją biura, a potem planujemy starać się o środki z gminy Rzepin na podobne działania, jakie prowadzimy w Słubicach – zdradza A. Sierżant Rekret. Nowe biuro ma pełną parą ruszyć w styczniu przyszłego roku.

kreatywki Słubice

Oprócz tego w Słubicach nową edycję rozpoczyna Akademia Nauki i Rozrywki – to właśnie tu, na różnego rodzaju twórczych zajęciach maluchy mogą poznawać świat i rozwijać różne rodzaje inteligencji w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Gardnera: matematyczno - logiczną, ruchową, interpersonalną, refleksyjną, przyrodniczą, muzyczną, językową i wizualno - przestrzenną. Dzieci stają się np. konstruktorami, przyrodnikami czy kucharzami. Te zajęcia są płatne.

Dla najmłodszych, szczególnie tych, którzy lubią tworzyć, ruszają słynne już kreatywki - czyli kreatywne soboty. Pierwsze spotkanie już 15 września (godz. 10-12). Tematyką zajęć będą malowanki, ale nie takie zwykłe; na papierze czy ścianie, ale na materiale. Każdy własnoręcznie przygotuje ekologiczną torbę, którą z dumą zabierze ze sobą na zakupy albo do szkoły! Zajęcia są bezpłatne, zgłoszenia poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zbierają się również nasi odyseusze. Za nami już rekrutacja do drużyn Odysei Umysłu, czyli międzynarodowego konkursu, w którym od lat ekipy ze Słubic zajmują czołowe miejsca w Polsce, o czym zresztą nie raz pisaliśmy mieliśmy przyjemność pisać.

- To wyzwanie dla dzieci i młodzieży od przedszkolaków po studentów (startują w różnych grupach wiekowych). Odyseja Umysłu to przygoda i zabawa, która uczy kreatywnego i krytycznego myślenia – wyjaśnia szefowa słubickiej organizacji.

I podkreśla, że choć tyle już się dzieje, to stowarzyszenie… nie zakończyło jeszcze lata! 21 września organizuje dla swoich podopiecznych, ich rodziców i opiekunów kolejny piknik z ogniskiem pt. „Pożegnanie lata”. Impreza odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym w Sułówku. Oprócz gier i zabaw będą również przejażdżki konne.

poprostu 2018_2

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie odbyły już dwa takie integracyjne ogniska. – Te spotkania wynikają z potrzeby integracji tych, którzy korzystają z naszego wsparcia. Dzieci nawiązują ze sobą relacje, rodzice mają okazję do rozmowy – mówi J. Sierżant-Rekret. I już zapowiada, że to nie ostatnie wspólne takie spotkania. W planach są m.in. wyjazdy do teatru.

Stowarzyszenie planuje również tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. J. Sierżant-Rekret zdradza, że w tym roku będziemy go obchodzić przez cały tydzień, w planach jest wiele różnych wydarzeń, nie tylko marsz, ale także przedstawienie teatralne, koncert, konferencja… Do tego tematu na pewno wrócimy.

Po więcej informacji o stowarzyszeniu zapraszamy na www.stowarzyszeniepoprostu.pl oraz profil www.facebook.com/Stowarzyszenie-po-PROstu-283513531758892.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama