Słubice: 19 lipca 2019   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama

Spółka Grabowski buduje pod Kunowicami nową siedzibę

Wielu naszych czytelników pyta o to, co powstaje obok drogi z Kunowic do Nowych Biskupic. Sprawdziliśmy. Okazuje się, że to spółka Grabowski Furniture Logistic buduje swoją nową siedzibę. Powstaną tam magazyny o powierzchni 40 tys. m2.

grabowski 1

Na razie jest to jeszcze wczesna faza budowy, dopiero odbywa się równanie terenu, ale końcowy efekt zapowiada się imponująco, choćby ze względu na samą powierzchnię użytkową nowego obiektu. Realizacją inwestycji zajęła się spółka budowlana Bobrowski, a za projekt odpowiada biuro architektoniczne Łukasza Biernackiego.

Skąd pomysł na inwestycję? Jak mówią przedstawiciele spółki, ich firma docenia potencjał i położenie Słubic. A ciągły rozwój stawia nowe wyzwania, jednym z nich jest konieczność większej siedziby, która będzie odpowiednia dla dynamicznie zmieniającej się skali działalności.

Dotychczasowy magazyn, otwarty w maju 2016 roku, ma powierzchnię 12 tys. m2 i mieści się na ul. Logistycznej, na wylocie Słubic, niedaleko hotelu Baranowski. Jest funkcjonalny, ale szybko okazał się za mały. Ten obecnie budowany będzie mieć powierzchnię ponad 3 razy większą – około 40 tys. m2.

grabowski 2

Jak nowe centrum magazynowe wpłynie na ruch drogowy w tym miejscu, szczególnie przez Kunowice i Nowe Biskupic? Na razie trudno to oszacować, ale mieszkańcy mają pewne obawy. Pamiętają o korkach, które dość często pojawiają się na biegnącej tuż obok drodze wojewódzkiej nr 137. A ta jest jednym z głównych szlaków dojazdowych do autostrady oraz granicy z Niemcami.

Przekonamy się o tym za nieco ponad rok. Wtedy to planowane jest otwarcie centrum. A z jego budowy będzie jeszcze jedna, niewątpliwa korzyść – nowe miejsca pracy. Ile osób znajdzie tam zatrudnienie? Tego też jeszcze dokładnie nie wiadomo.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama