Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Gry karciane

gry karciane

W karty można grać niemal zawsze i wszędzie – w domu, na biwaku, w czasie szkolnych przerw, podczas rodzinnych spotkań, a także w wakacje, gdy pogoda nie dopisuje. Trudno zliczyć wszystkie istniejące gry karciane, ale z pewnością jedną z najbardziej lubianych odmian są pasjanse. Pasjans można układać tradycyjnymi kartami lub na komputerze, bez konieczności instalacji. Dlaczego warto układać pasjanse?

Zalety układania pasjansów

Przy pasjansach można naprawdę znakomicie się bawić, a do tego są one niezwykle wciągające i potrafią zająć na dość długi czas. Zwykle pasjans online włączany jest z nudów i potrafi tę nudę znakomicie rozproszyć. Gra łatwa jest tylko pozornie, ponieważ pokonanie komputera wcale nie jest proste. Często zdarza się, że po godzinie spędzonej na układaniu pasjansa, gracz nie ma za sobą ani jednej rozgrywki zakończonej pozytywnym wynikiem – próby mogą ciągnąć się w nieskończoność.

Niewątpliwą zaletą pasjansów online jest to, że można w nie grać przez nieograniczony czas, zarówno w dzień, jak i w nocy. Co więcej, nie ma w nich żadnej przemocy, więc mogą w nie grać także dzieci. Stawianie pasjansów rozwija logiczne myślenie, dlatego zamiast nudzić się i patrzeć w sufit, lepiej ułożyć karty.

Pasjanse – zasady gry

Pasjanse na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco banalne, ponieważ nie mają skomplikowanej fabuły czy zachwycającej grafiki. Jednak są to pozory, które zdecydowanie mylą, czego przykładem może być, np. pasjans http://www.pasjans.pl/gry/klondike. To gra, która nigdy się nie znudzi, a jej reguły są na tyle proste, że nietrudno je przyswoić.

Celem pasjansu Klondike jest przesunięcie kart z jednej kolumny do drugiej w taki sposób, aby zachować kolejność cyfr i naprzemienność kolorów. Bardzo przydatną opcją jest wskazówka, która uruchamia się, gdy gracz przez dłuższą chwilę nie wykona żadnego ruchu. Podpowiedzi można oczywiście wyłączyć. Większość pasjansów opiera się na podobnych zasadach, więc gry można się naprawdę szybko nauczyć.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama