Słubice: 21 lutego 2019   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

Kino domowe Samsung – poradnik kupującego

Zestaw kina domowego to rozwiązanie, dzięki któremu możemy poczuć się w swoim salonie jak w sali kinowej. Podobne wrażenia zapewnia zestaw zazwyczaj pięciu głośników i subwoofera, gdy całość podłączona jest do amplitunera. Ten ostatni często ma wbudowany odtwarzacz Blu-ray, a prawie zawsze dysponuje choćby tunerem radiowym. Kino domowe Samsung przyda nam się więc nie tylko do słuchania ścieżek dźwiękowych filmów podczas seansów w salonie, ale też do odtwarzania muzyki.

kino domowe_samsung

W ofercie Samsunga do wyboru mamy gotowe zestawy takich urządzeń. Kino domowe Samsung składa się poza jednym wyjątkiem z zestawów 5.1, czyli wyposażonych w trzy głośniki przednie i dwa tylne efektowe oraz subwoofer. Wszystkie zestawy Samsunga mają wbudowany odtwarzacz Blu-ray, dzięki czemu unikamy dodatkowego wydatku, ale też nie musimy „zagracać” salonu kolejnym urządzeniem. Samsung oferuje zestawy wyposażone w różne wielkości kolumn. Możemy wybierać spośród kolumn wolnostojących dużych, jak i miniaturowych, które z powodzeniem umieścimy na regale czy półce.

Wszystkie zestawy kina domowego koreańskiego producenta oferują łączność bezprzewodową Bluetooth, dzięki której z łatwością odtworzymy muzykę z naszego smartfonu, tableta czy komputera. Wiele z zestawów podłączymy również do sieci Wi-Fi, a obsługa protokołu DLNA z urządzeń przenośnych czy komputerów umożliwi nam przesłanie do zestawu również zdjęć i wideo. Większość zestawów kina domowego Samsunga jest również wyposażana w złącze USB, dzięki czemu filmy czy inne multimedia odtworzymy z pendrive’a lub dysku przenośnego.

Wybierając spośród zestawów, zwróćmy uwagę czy głośniki są bezprzewodowe – to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć plątaniny kabli w pokoju. Szczególnie dotyczy to głośników efektowych, które powinny się znajdować za słuchaczem lub po jego boku, a zatem wymagają przeciągania kabli przez dużą część pokoju, co nie wygląda estetycznie.

Kino domowe Samsung oferuje w niektórych zestawach dodatkowe możliwości typu smart TV, a to dzięki platformie Opera TV, dającej dostęp do ponad 250 aplikacji, takich jak np. YouTube czy Netflix. To interesujące rozwiązanie dla osób, które mają starszy, ale dobry telewizor, za to niewyposażony w opcje smart TV.

Jeśli zależy nam szczególnie na oszczędności miejsca w mieszkaniu, możemy zamiast zestawu kina domowego wybrać któryś z soundbarów Samsunga. Choć zazwyczaj składają się one z samego soundbara i subwoofera, więc nie oferują tylko głośników, to mogą zapewnić lepszy dźwięk niż głośniki telewizora, a zajmują znacznie mniej miejsca niż zestaw kina domowego. Niektóre z soundbarów Samsunga możemy łączyć z opcjonalnymi bezprzewodowymi głośnikami efektowymi, przez co tak rozbudowany soundbar będzie bardziej przypominał tradycyjne kino domowe. Zaletą soundbarów jest również możliwość bezprzewodowego połączenia z niektórymi telewizorami Samsunga.

[materiał zewnętrzny]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama