Słubice: 19 lipca 2019   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama

Kino domowe Samsung – poradnik kupującego

Zestaw kina domowego to rozwiązanie, dzięki któremu możemy poczuć się w swoim salonie jak w sali kinowej. Podobne wrażenia zapewnia zestaw zazwyczaj pięciu głośników i subwoofera, gdy całość podłączona jest do amplitunera. Ten ostatni często ma wbudowany odtwarzacz Blu-ray, a prawie zawsze dysponuje choćby tunerem radiowym. Kino domowe Samsung przyda nam się więc nie tylko do słuchania ścieżek dźwiękowych filmów podczas seansów w salonie, ale też do odtwarzania muzyki.

kino domowe_samsung

W ofercie Samsunga do wyboru mamy gotowe zestawy takich urządzeń. Kino domowe Samsung składa się poza jednym wyjątkiem z zestawów 5.1, czyli wyposażonych w trzy głośniki przednie i dwa tylne efektowe oraz subwoofer. Wszystkie zestawy Samsunga mają wbudowany odtwarzacz Blu-ray, dzięki czemu unikamy dodatkowego wydatku, ale też nie musimy „zagracać” salonu kolejnym urządzeniem. Samsung oferuje zestawy wyposażone w różne wielkości kolumn. Możemy wybierać spośród kolumn wolnostojących dużych, jak i miniaturowych, które z powodzeniem umieścimy na regale czy półce.

Wszystkie zestawy kina domowego koreańskiego producenta oferują łączność bezprzewodową Bluetooth, dzięki której z łatwością odtworzymy muzykę z naszego smartfonu, tableta czy komputera. Wiele z zestawów podłączymy również do sieci Wi-Fi, a obsługa protokołu DLNA z urządzeń przenośnych czy komputerów umożliwi nam przesłanie do zestawu również zdjęć i wideo. Większość zestawów kina domowego Samsunga jest również wyposażana w złącze USB, dzięki czemu filmy czy inne multimedia odtworzymy z pendrive’a lub dysku przenośnego.

Wybierając spośród zestawów, zwróćmy uwagę czy głośniki są bezprzewodowe – to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć plątaniny kabli w pokoju. Szczególnie dotyczy to głośników efektowych, które powinny się znajdować za słuchaczem lub po jego boku, a zatem wymagają przeciągania kabli przez dużą część pokoju, co nie wygląda estetycznie.

Kino domowe Samsung oferuje w niektórych zestawach dodatkowe możliwości typu smart TV, a to dzięki platformie Opera TV, dającej dostęp do ponad 250 aplikacji, takich jak np. YouTube czy Netflix. To interesujące rozwiązanie dla osób, które mają starszy, ale dobry telewizor, za to niewyposażony w opcje smart TV.

Jeśli zależy nam szczególnie na oszczędności miejsca w mieszkaniu, możemy zamiast zestawu kina domowego wybrać któryś z soundbarów Samsunga. Choć zazwyczaj składają się one z samego soundbara i subwoofera, więc nie oferują tylko głośników, to mogą zapewnić lepszy dźwięk niż głośniki telewizora, a zajmują znacznie mniej miejsca niż zestaw kina domowego. Niektóre z soundbarów Samsunga możemy łączyć z opcjonalnymi bezprzewodowymi głośnikami efektowymi, przez co tak rozbudowany soundbar będzie bardziej przypominał tradycyjne kino domowe. Zaletą soundbarów jest również możliwość bezprzewodowego połączenia z niektórymi telewizorami Samsunga.

[materiał zewnętrzny]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama