Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Mamy odpowiedź burmistrza w sprawie hali w Kunowicach

Wczoraj informowaliśmy o decyzji Samorządowej Kolegium Odwoławczego w sprawie budowy hali magazynowej w Kunowicach przez firmę Promet Cargo. Dziś otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedź od burmistrza Tomasza Ciszewicza.

kunowice protest

Przypomnijmy, SKO uchyliło decyzję burmistrza dotyczącą wydania warunków zabudowy i nakazało ją ponownie rozpatrzyć. Mieszkańcy Kunowic, którzy są przeciwni tej inwestycji, pytali na swoim profilu facebookowym co zrobi w tej sytuacji burmistrz? Poprosiliśmy go o komentarz. Poniżej odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od rzecznika prasowego słubickiego magistratu Beaty Bieleckiej.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało, że złożony przez inwestora  wniosek o ustalenie warunków zabudowy zawierał braki formalne. Z tego powodu gmina wezwie inwestora do uzupełnienia wniosku. Jeśli inwestor to zrobi, burmistrz uwzględniając też pozostałe uwagi SKO, przeprowadzi ponownie postępowanie o wydanie warunków zabudowy. Po jego zakończeniu podejmie ostateczną decyzja. Trzeba też podkreślić, że decyzja o wydaniu warunków zabudowy nie jest decyzją uznaniową. Jeśli zostaną spełnione  warunki określone w art. 61 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wówczas burmistrz nie będzie miał podstaw prawnych do wydania decyzji odmownej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama