Słubice: 19 lipca 2019   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama

Wybory samorządowe 2018 – poznajmy bliżej kandydatów

Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił oficjalny termin wyborów samorządowych. Przy urnach spotkamy się 21 października. To dobry moment by bliżej przyjrzeć się osobom, które będą ubiegać się o nasze głosy. I zadać im pytania o najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania naszej małej ojczyzny.

Wybory 2018

Kto na burmistrza?

Jak na razie wiadomo, że o fotel burmistrza Słubic będą ubiegać się Mariusz Dubacki z Nowoczesnej oraz Tomasz Pisarek z Platformy Obywatelskiej. Wkrótce poznamy nazwisko trzeciej osoby – rozmawialiśmy już z nią i wkrótce będzie okazja do jej bliższego przedstawienia. Nad ponownym kandydowaniem wciąż waha się obecny burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Poznajmy kandydatów

Aby dokonać właściwego wyboru, należy kandydatów dobrze poznać. Dlatego chcemy w tym pomóc naszym czytelnikom. Kandydatów – tych już znanych i tych, którzy dopiero się pojawią – będziemy pytać o najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem naszej gminy i powiatu.

Co zrobią, aby powstała obwodnica Słubic? Jakie mają poglądy na budowę wieży Kleista? W jaki sposób zamierzają rozwijać infrastrukturę na terenie miasta i terenów wiejskich? Co zrobią dla poprawy życia mieszkańców? Jak wyobrażają sobie współpracę z Niemcami?

Ty też możesz zapytać

Do zadawania pytań zachęcamy także samych słubiczan. W waszym imieniu będziemy je przekazywać kandydatom i publikować w specjalnej zakładce na naszym forum poświęconej wyborom. Tam będzie można także dyskutować na tematy związane z wyborami i kandydatami.

WYBORY 2018

Obaj kandydaci otrzymali już od nas pierwszy zestaw pytań. Po otrzymaniu odpowiedzi natychmiast je opublikujemy. Kolejne pytania przesyłajcie do nas na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Możecie je także wklejać w komentarzach lub przekazywać za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.

---

Warto pamiętać, że wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów to nie wszystko. 21 października będziemy wybierać także radnych – do gmin, powiatów i sejmików województwa. A drugą turę zaplanowano 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Jedno jest pewne – to będzie ciekawa, polityczna jesień.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama