Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Nowe komputery trafią do powiatowych szkół

Letnie miesiące to nie tylko czas remontów w placówkach edukacyjnych, ale także – zakupów sprzętu. 124 komputery stacjonarne i 18 notebooków za ponad 315 tys. zł od września służyć będzie uczniom szkół średnich w powiecie.

komputery powiat

Zakupy odbyły się w ramach realizacji projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim". O samym projekcie pisaliśmy więcej w grudniu zeszłego roku.

Nowe komputery trafią do kilku szkół. Służyć będą m.in. uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Sprzęt dostanie także Szkolny Ośrodek Kariery.

Komputerów jest więcej niż początkowo zakładano. – Zdecydowaliśmy się na zmiany we wniosku, gdyż wzięliśmy pod uwagę potrzeby szkół, które zmieniły się wraz ze zmianą podstawy programowej – tłumaczy Sylwia Cor, koordynatorka projektu.

- Zakupiony sprzęt pozwoli stworzyć warunki nauczania zbliżone do środowiska panującego w nowoczesnych firmach. To z kolei przełoży się na jakość kształcenia, którego efekty będą odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez pracodawców - mówi starosta Marcin Jabłoński. Jego zdaniem zdobywanie kwalifikacji w nowoczesnych warunkach zwiększy szanse uczniów na znalezienie zatrudnienia.

To nie wszystkie projektowe zakupy. Na początku lipca do szkół trafiło dziewięć samodzielnych rzutników, a w SOSW niedługo będzie działać nowa i nowoczesna tablica interaktywna, z rzutnikiem krótkoogniskowym i wizualizerem.

S. Cor zdradza, że wkrótce do szkół będą dostarczone urządzenia wielofunkcyjne, drukarki oraz dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak np. tablice suchościeralne czy niszczarki. Oprócz tego pojawią się meble. Nowe wyposażenie dostaną niektóre pracownie nauki zawodu, np. do CKZiU trafi sprzęt ogrodniczy, a ZST otrzyma modele samochodowe.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama