Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Pisarek na burmistrza, Jabłoński do sejmiku

Słubicka Platforma Obywatelska odsłoniła karty! Oficjalnym kandydatem tej partii na burmistrza Słubic został Tomasz Pisarek. Wskazywany przez wielu Marcin Jabłoński (obecny starosta) będzie z kolei liderem listy PO do sejmiku województwa.

pisarek 01

Kandydatów zaprezentowano 31 lipca podczas spotkania Klubu Obywatelskiego, na którym pojawił się sam poseł PO Borys Budka, były minister sprawiedliwości. Gościem organizatorów był także senator tej partii Waldemar Sługocki.

- Wiele lat pracowałem w samorządzie, zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym. Znam tutejszych ludzi, znam ich problemy. Uważam, że lokalny samorząd jest po to, aby tym ludziom pomagać, to nasza wspólnota - powiedział T. Pisarek po oficjalnej prezentacji. Na gorąco zadeklarował, że będzie chciał poprawić rolę gminy w służbie zdrowia. Duże pole do działania widzi również w obszarze edukacji.

Leszek Bajon, szef PO w Słubicach, uważa, że to najlepszy kandydat z grona członków ich partii. Jest przekonany, że jeśli T. Pisarek wygra wybory, to poprowadzi Słubice ku rozwojowi, wykorzystując swoje doświadczenie w samorządzie.

A jakie ono jest?  Samorządowe szlify Tomasz Pisarek zdobywał od 1998, gdy rozpoczął pracę w gminnej administracji – najpierw w Zespole Administracyjnym Oświaty, a następnie w Wydziale Gospodarki i Inwestycji. W latach 2008-2010 był wicestarostą słubickim. Następnie pracował na kierowniczych stanowiskach w szpitalach w Słubicach, Kostrzynie i Szczecinie. Od 2014 roku jest dyrektorem ds. inwestycji w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu.

- Zapraszamy wszystkich do koalicji z nami. Bardzo chętnie będziemy widzieć inne partie, aby szły z nami. My nie walczymy przeciwko komuś. Bierzemy pod uwagę start w wyborach jako koalicja obywatelska – podsumował L. Bajon. On sam poprowadzi PO do wyborów na szczeblu powiatowym (ma otwierać wyborczą listę).

pisarek2018

Czy Tomasz Pisarek to dobry kandydat na burmistrza? Jakie jest wasze zdanie? Zapraszamy do komentowania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama