Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Rekrutacja do przedszkoli zakończona – są wolne miejsca

Zakończył się proces rekrutacji do gminnych przedszkoli. Miejsca wystarczyło dla wszystkich rodziców, którzy ubiegali się o przyjęcie swoich pociech. Wolne miejsca zostały jeszcze w placówkach w Kunowicach, Golicach i Świecku. A przed wszystkimi przedszkolakami miesięczne wakacje – pierwsze bez dyżurów placówek.

przedszkole Słubice


Proces rekrutacji rozpoczął się w marcu, podzielony był na dwa etapy – o kolejnych terminach informowaliśmy rodziców na bieżąco. - W pierwszym etapie rekrutacji komisje, w oparciu o przyjęte kryteria, zdecydowały o przyjęciu do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych, znajdujących się na terenie gminy Słubice, 138 dzieci – informuje Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach.

W etapie drugim na przedszkolaków czekały jeszcze 122 wolne miejsca. Została rozdysponowana ponad połowa z nich, głównie w przedszkolach i punktach przedszkolnych w Słubicach. Na chętnych wciąż czekają 64 miejsca w placówkach w sołectwach - w Kunowicach, Golicach i Świecku. A także jedno wolne miejsce w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Po wakacjach do przedszkoli po raz pierwszy przyjdzie 210 wychowanków. Już odbyły się pierwsze zebrania. Placówki planują również zorganizowanie pod koniec sierpnia spotkań dla maluszków, żeby razem z rodzicami poznały sale i swoje panie zanim rozpocznie się nowy rok szkolny. A przed wszystkimi teraz miesięczne wakacje. W tym czasie w budynkach będą przeprowadzane remonty. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama