Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Centrum Organizacji Pozarządowych przejdzie remont
reklama
reklama

Centrum Organizacji Pozarządowych przejdzie remont

Budynek przy ul. Piłsudskiego, w którym siedzibę ma wiele słubickich fundacji i stowarzyszeń, przejdzie remont. Najważniejszym jego elementem będzie nowa elewacja. Inwestycja zakończy się jesienią tego roku.

slubice centrum_ngo

Budynek przy ul. Piłsudskiego organizacje pozarządowe „zasiedliły” w 2014 roku, kiedy to samorząd przejął go po tym, jak opuścił go sąd okręgowy. W jego murach obecnie swoją siedzibę ma wiele stowarzyszeń i fundacji. Do ich dyspozycji jest m.in. sala konferencyjna oraz wspólna kuchnia. Ale budynek wymaga remontu, głównie z zewnątrz.

Dlatego burmistrz Tomasz Ciszewicz podpisał umowę z firmą Kelvin, która przygotuje projekt techniczny i uzyska pozwolenie na budowę nowej elewacji. - W ramach tej inwestycji gmina chce docieplić ściany zewnętrzne, odtworzyć elewację frontową według wskazówek konserwatora zabytków, docieplić strop na poddaszu, bo w planach jest też przekształcenie tej części budynku na cele użytkowe – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego.

To nie wszystko, zmodernizowany zostanie również system grzewczy, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania i niektóre drzwi zewnętrzne. Modernizacja ma zacząć się i zakończyć jeszcze w tym roku - na zrealizowanie tej inwestycji wykonawca ma czas do 30 listopada.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama