Słubice: 21 lutego 2019   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

Centrum Organizacji Pozarządowych przejdzie remont

Budynek przy ul. Piłsudskiego, w którym siedzibę ma wiele słubickich fundacji i stowarzyszeń, przejdzie remont. Najważniejszym jego elementem będzie nowa elewacja. Inwestycja zakończy się jesienią tego roku.

slubice centrum_ngo

Budynek przy ul. Piłsudskiego organizacje pozarządowe „zasiedliły” w 2014 roku, kiedy to samorząd przejął go po tym, jak opuścił go sąd okręgowy. W jego murach obecnie swoją siedzibę ma wiele stowarzyszeń i fundacji. Do ich dyspozycji jest m.in. sala konferencyjna oraz wspólna kuchnia. Ale budynek wymaga remontu, głównie z zewnątrz.

Dlatego burmistrz Tomasz Ciszewicz podpisał umowę z firmą Kelvin, która przygotuje projekt techniczny i uzyska pozwolenie na budowę nowej elewacji. - W ramach tej inwestycji gmina chce docieplić ściany zewnętrzne, odtworzyć elewację frontową według wskazówek konserwatora zabytków, docieplić strop na poddaszu, bo w planach jest też przekształcenie tej części budynku na cele użytkowe – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego.

To nie wszystko, zmodernizowany zostanie również system grzewczy, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania i niektóre drzwi zewnętrzne. Modernizacja ma zacząć się i zakończyć jeszcze w tym roku - na zrealizowanie tej inwestycji wykonawca ma czas do 30 listopada.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama