Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Boisko przy Rolniczaku sprzedane – powstaną tam nowe mieszkania
reklama
reklama

Boisko przy Rolniczaku sprzedane – powstaną tam nowe mieszkania

Boisko przy byłym Rolniczaku zostało sprzedane. Kolejny przetarg przyniósł rozstrzygnięcie i nowym właścicielem gruntu została firma Wimar należąca do Wiesława Polechońskiego. Kwota sprzedaży wyniosła 2,3 mln zł netto.

Boisko ZSER Słubice
W miejscu boiska powstaną nowe mieszkania

Sprawa sprzedaży boiska przy CKZiU, wcześniej Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych wzbudzała wiele kontrowersji. To jedna z nielicznych tak atrakcyjnych działek w Słubicach, na dodatek o niebagatelnej powierzchni 1,5 hektara. W 2013 roku na wniosek ówczesnych władz powiatu, Urząd Miejski w Słubicach wydał decyzję o warunkach zabudowy. Konkretnie chodziło o zabudowę wielorodzinną (9 budynków) oraz jednorodzinną (12 budynków).

Rada Powiatu Słubickiego zgodziła się na sprzedaż na sesji w październiku 2016 roku. Wtedy również starosta Marcin Jabłoński w rozmowie z naszą redakcją wyjaśniał, że nikt z obecnego zarządu nie chce pozbawić uczniów i mieszkańców miejsca do uprawiania sportu. Zarazem obiecał, że w przypadku sprzedaży terenu boiska, na sąsiedniej działce ma powstać nowoczesne boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, a w przyszłości być może także i nowa sala sportowa. Starostwo opublikowało wizualizacje nowego boiska, o czym również pisaliśmy.

Jednak kolejne przetargi nie przynosiły rozstrzygnięcia – na zakup terenu brakowało chętnych. To się zmieniło: do przetargu ogłoszonego 12 czerwca przystąpił 1 uczestnik. Jak czytamy w informacji o wyniku przetargu, nowym właścicielem działki została firma Wimar ze Słubic, której właścicielem jest Wiesław Polechoński, znany developer. Zapłacił za działkę 2 mln 323 tys. zł netto (zostanie do niej doliczone 23% podatku VAT). Cena wywoławcza wynosiła 2,3 mln zł.

Część radnych powiatowych od początku była przeciwna sprzedaży boiska i protestowała przeciwko takiemu rozwiązaniu. – Starosta z wicestarostą i radnymi, którzy głosowali za sprzedażą boiska, dopięli swego... Było boisko, a będzie blokowisko, ale spróbujemy jeszcze powalczyć – zapowiada radny Robert Tomczak.

Jakie plany wobec tego terenu ma nowy właściciel? – Zgodnie z przeznaczeniem powstanie tam zabudowa mieszkaniowa. Pierwsze prace budowlane zamierzam rozpocząć jesienią 2019 roku - powiedział W. Polechoński w rozmowie z naszą redakcją.

Projekt zakłada budowę 9 budynków mieszkalno-usługowych z 48 mieszkaniami wraz z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Łączny teren zabudowy to powierzchnia 5000m2. Aż 3800 m2 przewidziano dla terenów zielonych. Od strony ulicy na parterze byłoby miejsce na prowadzenie działalności (na ten cel przeznaczono 400m2).

Jeśli chodzi o teren sportowy, to mają powstać dwa obiekty. Nowoczesne boisko o sztucznej nawierzchni z możliwością uprawiania kilku dyscyplin sportowych (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy tenis) oraz bieżnia lekkoatletyczna z boiskiem piłkarskim w środku. Oba obiekty będą zlokalizowane w miejscu, gdzie znajdują się obecne boiska asfaltowe.

Poniżej projekty wstępnych koncepcji zagospodarowania tego terenu opublikowanych przez Starostwo Powiatowej w Słubicach w kwietniu 2017 roku.

boisko rolniczak_wiz_1

boisko rolniczak_wiz_2

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama