Słubice: 19 listopada 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
reklama
reklama

Boisko przy Rolniczaku sprzedane – powstaną tam nowe mieszkania

Boisko przy byłym Rolniczaku zostało sprzedane. Kolejny przetarg przyniósł rozstrzygnięcie i nowym właścicielem gruntu została firma Wimar należąca do Wiesława Polechońskiego. Kwota sprzedaży wyniosła 2,3 mln zł netto.

Boisko ZSER Słubice
W miejscu boiska powstaną nowe mieszkania

Sprawa sprzedaży boiska przy CKZiU, wcześniej Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych wzbudzała wiele kontrowersji. To jedna z nielicznych tak atrakcyjnych działek w Słubicach, na dodatek o niebagatelnej powierzchni 1,5 hektara. W 2013 roku na wniosek ówczesnych władz powiatu, Urząd Miejski w Słubicach wydał decyzję o warunkach zabudowy. Konkretnie chodziło o zabudowę wielorodzinną (9 budynków) oraz jednorodzinną (12 budynków).

Rada Powiatu Słubickiego zgodziła się na sprzedaż na sesji w październiku 2016 roku. Wtedy również starosta Marcin Jabłoński w rozmowie z naszą redakcją wyjaśniał, że nikt z obecnego zarządu nie chce pozbawić uczniów i mieszkańców miejsca do uprawiania sportu. Zarazem obiecał, że w przypadku sprzedaży terenu boiska, na sąsiedniej działce ma powstać nowoczesne boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, a w przyszłości być może także i nowa sala sportowa. Starostwo opublikowało wizualizacje nowego boiska, o czym również pisaliśmy.

Jednak kolejne przetargi nie przynosiły rozstrzygnięcia – na zakup terenu brakowało chętnych. To się zmieniło: do przetargu ogłoszonego 12 czerwca przystąpił 1 uczestnik. Jak czytamy w informacji o wyniku przetargu, nowym właścicielem działki została firma Wimar ze Słubic, której właścicielem jest Wiesław Polechoński, znany developer. Zapłacił za działkę 2 mln 323 tys. zł netto (zostanie do niej doliczone 23% podatku VAT). Cena wywoławcza wynosiła 2,3 mln zł.

Część radnych powiatowych od początku była przeciwna sprzedaży boiska i protestowała przeciwko takiemu rozwiązaniu. – Starosta z wicestarostą i radnymi, którzy głosowali za sprzedażą boiska, dopięli swego... Było boisko, a będzie blokowisko, ale spróbujemy jeszcze powalczyć – zapowiada radny Robert Tomczak.

Jakie plany wobec tego terenu ma nowy właściciel? – Zgodnie z przeznaczeniem powstanie tam zabudowa mieszkaniowa. Pierwsze prace budowlane zamierzam rozpocząć jesienią 2019 roku - powiedział W. Polechoński w rozmowie z naszą redakcją.

Projekt zakłada budowę 9 budynków mieszkalno-usługowych z 48 mieszkaniami wraz z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Łączny teren zabudowy to powierzchnia 5000m2. Aż 3800 m2 przewidziano dla terenów zielonych. Od strony ulicy na parterze byłoby miejsce na prowadzenie działalności (na ten cel przeznaczono 400m2).

Jeśli chodzi o teren sportowy, to mają powstać dwa obiekty. Nowoczesne boisko o sztucznej nawierzchni z możliwością uprawiania kilku dyscyplin sportowych (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy tenis) oraz bieżnia lekkoatletyczna z boiskiem piłkarskim w środku. Oba obiekty będą zlokalizowane w miejscu, gdzie znajdują się obecne boiska asfaltowe.

Poniżej projekty wstępnych koncepcji zagospodarowania tego terenu opublikowanych przez Starostwo Powiatowej w Słubicach w kwietniu 2017 roku.

boisko rolniczak_wiz_1

boisko rolniczak_wiz_2

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama