Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

link chwilowka

Jednym z czołowych produktów kredytowych w polskich bankach są kredyty gotówkowe. Są to kredyty udzielane w kwocie zwykle kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego mieszczą się w pojęciu kredytów konsumenckich i podlegają pod przepisy tzw. ustawy antylichwiarskiej. Kredyty gotówkowe mają wiele zalet. Sprawdźmy, jak można je zaciągnąć i dlaczego warto to zrobić przy braku własnych oszczędności.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Pojęcie kredytu zostało uregulowane w przepisach Prawa bankowego. To produkt udzielany klientom wyłącznie przez banki, na podstawie zawartej umowy kredytowej, którą obowiązkowo trzeba zawrzeć na piśmie. Umowa kredytowa zobowiązuje kredytodawcę do udostępnienia klientowi - kredytobiorcy, określonej kwoty pieniędzy, na określonych warunkach i niekiedy w określonym celu. Kredytobiorca z kolei bierze na siebie obowiązek spłaty zaciągniętego zobowiązania zgodnie z ustaleniami oraz według przyjętego harmonogramu. Kredyt udzielany jest na określony procent i najczęściej banki pobierają z tytułu jego udostępnienia klientowi określone prowizje i dodatkowe opłaty.

Właściwie w ofercie każdego banku, jak i SKOK-ów (spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych) znajdują się kredyty gotówkowe, czego dowodem jest lista ofert na stronie:www.lowcakredytow.pl.

Warunki udzielania kredytu gotówkowego

Klienci banków, którzy potrzebują pożyczyć określoną kwotę pieniędzy, mogą zwrócić się z wnioskiem o kredyt gotówkowy do banku. Podstawowym warunkiem uzyskania takiego kredytu jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Zdolność ta definiowana jest jako zdolność do spłaty kredytu - kapitału wraz z naliczonymi odsetkami, w terminie określonym w umowie kredytowej.

Kredytu nie otrzyma klient, który nie jest wiarygodny kredytowo, tj. ma negatywne wpisy w historii spłaty zaciągniętych uprzednio zobowiązań. Bank bez wątpienia sprawdzi bazę danych Biura Informacji Kredytowej, aby przekonać się, czy klient regulował w terminie raty swoich kredytów i pożyczek.

Warunkiem zaciągnięcia kredytu gotówkowego jest złożenie formalnego wniosku o kredyt. W większości banków w Polsce taki wniosek złożymy online, choćby za pośrednictwem strony: http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-gotowkowe/, gdzie jednocześnie zapoznamy się z aktualnymi ofertami kredytów gotówkowych. Do wniosku kredytowego z reguły banki wymagają dołączenia dokumentu potwierdzającego tożsamość, zaświadczenia o dochodach oraz wyciągu z konta, z co najmniej 3 ostatnich miesięcy. Jednak każdy bank może stawiać zupełnie odmienne wymagania swoim klientom. Warto przed złożeniem wniosku sprawdzić, czy jesteśmy w stanie spełnić wymagania danego banku.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama