Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
reklama
reklama

Słubice i Frankfurt będą promować się podczas Pol'and'Rock Festival

Słubice i Frankfurt planują wspólnie pokazać się w Kostrzynie nad Odrą podczas Pol’and’Rock Festival (dawny Festiwal Woodstock). Nie są jeszcze znane szczegóły, ale już wiadomo, że stworzą wspólną, kreatywną przestrzeń o nazwie Playground Europe, która znajdować się będzie przy namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.

Słubice i Frankfurt
Słubice i Frankfurt chcą wspólnie się promować

Czym będzie Playground Europe? – Ma to być miejsce polsko-niemieckiego współistnienia - tłumaczy Marta Rusek ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. – I zachęcać do aktywnego działania, udostępniać kreatywną przestrzeń w myśl działań obu miast. W dwumieście istnieje polsko-niemiecka wspólnota, a Europy doświadczamy tu każdego dnia. Właśnie takie odczucie chcemy przekazać naszym gościom – wyjaśnia.

Impreza w kostrzynie odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia. Zdaniem M. Rusek tak duży festiwal to wyjątkowa możliwość, aby dotrzeć do pół miliona młodych osób z Polski i Niemiec. Dlatego nie przez przypadek „Playground Europe” stanie przy namiocie „Akademii Sztuk Przepięknych”, a jego współorganizatorem będzie też Uniwersytet Europejski Viadrina.

I to właśnie 7 czerwca na Viadrinie odbyło się pierwsze spotkanie poświęcone szczegółom programu, który będzie promował Słubice i Frankfurt. Udział w nim wzięli przedstawiciele różnych organizacji i instytucji z obu miast. Ale, co podkreśla M. Rusek, program cały czas powstaje, wciąż jeszcze można zgłosić swój pomysł. O odpowiednie zaplecze nie trzeba się martwić. Słubicko-Frankfurcie Centrum Kooperacji zapewnia transport, infrastrukturę, a także możliwość zakupienia materiałów np. do przeprowadzenia warsztatów.

Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się 18 czerwca o godz. 14.30 w budynku głównym Uniwersytetu Viadrina, pok. 217 przy Große Scharrnstr. 59 we Frankfurcie. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama