Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
reklama
reklama

Seniorzy zakończą rok akademicki

Słuchacze Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora kończą kolejny rok akademicki! Nie sami: na ostatni wykład zaprosili gości z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i frankfurckiego chóru Lebensfreude. I zachęcają wszystkich, nie tylko seniorów, żeby przyłączyć się do ich uroczystości.
 
Akademia Seniora

W czerwcu kończy się 18. już rok akademicki najstarszej słubicko-frankfurckiej uczelni, czyli Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Od października, co miesiąc, seniorzy spotykali się raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie i wspólnie słuchali wykładów na różne, ciekawe dla nich tematy. Dotyczyły kultury, historii, polsko-niemieckich doświadczeń, a także problemów, jak np. obrona przed włamywaczami. I wreszcie przyszedł czerwiec, czyli czas ostatniego spotkania.

Dobra wiadomość dla studentów: nie będzie sesji egzaminacyjnej, zaliczeń czy testów. Zamiast tego zaplanowano miłe spotkanie w gronie przyjaciół. Udział w nim wezmą goście z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wielkopolskiego na czele z prezesem Czesławem Gandą. Ze strony niemieckiej uroczystość swoim występem uświetni chór Lebensfreude z Frankfurtu nad Odrą.

Wstęp jest wolny.

Termin: 12.06.2018, godz. 15. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama