Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Wędkarze zapraszają na drużynowy trójbój

Kolejne wyzwanie dla wędkarzy – 10 czerwca koło PZW nr 2 zaprasza na trójbój wędkarski! Trzy osoby, trzy metody: spinning, spławik i grunt - w tym samym czasie. Która drużyna okaże się najlepsza?

Wędkarze
Koło PZW nr 2 zaprasza na wędkarski trójbój

Nie próżnują wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 2 w Słubicach. Niedawno organizowali zawody dla dzieci, a teraz proponują coś dla starszych wędkarzy. Razem ze sklepem „Pod Akacją” w najbliższą niedzielę zapraszają do rywalizacji drużynowej w trójboju wędkarskim. Na czym on polega?

- W rywalizacji biorą udział trzyosobowe drużyny, jeden zawodnik łowi z gruntu, drugi na spławik, a trzeci stosuje spinning. Wszystkie konkurencje rozgrywane są w tym samym czasie, spławik i grunt łowią na jednej główce. A do końcowego wyniku brane są wyniki z trzech konkurencji – wyjaśnia fachowo Ryszard Płaczkowski, prezes koła PZW nr 2. I dodaje, że przy łowieniu z gruntu dopuszczone jest korzystanie z dwóch wędek.

Zbiórka w niedzielę, 10 czerwca, o godz. 6 rano przy przejeździe przez wał na wysokości os. Krasińskiego. Do 6.30 potrwa omówienie regulaminu i losowanie stanowisk. Potem wędkarze udadzą się na stanowiska i przygotują do łowienia. Łowienie będzie trwało, w zależności od metody, spinning: 7-13, spławik: 8.30-13.30, grunt: 8-13.

Ważenie zakończy się o 14.15, a o 15 zostaną ogłoszone oficjalne wyniki – okaże się, która drużyna najlepiej poradziła sobie z potrójnym zadaniem. Na zakończenie zaplanowano wspólny posiłek.

Jak i gdzie można się zapisać? Należy zgłosić się do sklepu wędkarskiego „Pod Akacją” przy ul. Nadodrzańskiej do 8 czerwca. Przy zapisach przyjmowana jest dobrowolna wpłata na statutową działalność koła w wysokości 40 zł od zawodnika.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama