Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
reklama
reklama

Załoga Zefira uratowała kajakarki przed utonięciem

Dwie niemieckie turystki przeżyły prawdziwe chwile grozy. Ich kajak wywrócił się na Odrze i obie zostały porwane przez rwący nurt. Z pomocą przyszła im załoga Zefira, który akurat cumował przy frankfurckiej marinie.

Zefir

Całe zdarzenie miało miejsce 15 maja. Dwie Niemki, które przyjechały do Frankfurtu w celach turystycznych, postanowiły wybrać się na przejażdżkę kajakiem po Odrze. Znajdowały się akurat w rejonie portu, gdy ich kajak przewrócił się. Sytuacja stała się dramatyczna, kobiety porwał silny nurt i płynęły bezwładnie z prądem rzeki.

- Zdarzenie zauważyła załoga polskiego statku pasażerskiego Zefir, który cumuje we frankfurckim porcie już od dłuższego czasu – relacjonuje Marlena Boruszewska ze stowarzyszenia „Odra dla turystów”, organizatora rejsów. - Załoganci w mgnieniu oka ruszyli na ratunek przebywającym w wodzie wyziębionym turystkom – opowiada.

Jeden z nich rzucił tonącym kobietom koło ratunkowe i "odholował" je do miejsca, gdzie bezpiecznie mogły wydostać się na ląd. Dzięki pomocy członków załogi kobiety mogły bezpiecznie zakończyć pechową wycieczkę.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama