Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Będą szukać ptaków i poznawać muszle

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych niezmiennie zachęca do przyrodniczej aktywności. Tym razem zaprasza na kontrole skrzynek lęgowych w parkach, a potem na spotkanie z muszlami. I obiecuje, że będzie ciekawie!

Paweł Podkowa

W najbliższy czwartek, 24 maja, na miłośników przyrody czekają dwa wydarzenia przygotowane przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Pierwszym z nich jest kontrola budek lęgowych, które znajdują się w dwóch słubickich parkach. Chcecie dowiedzieć się, kto w nich zamieszkał? Przyjdźcie najpierw o godz. 13. do parku przy al. Niepodległości, a potem o godz. 15.30 do parku przy cmentarzu komunalnym (zbiórka na parkingu).

A o godz. 18. w Collegium Polonicum (sala nr 18) na tych, którzy są ciekawi, kto mieszka w muszlach, czekać będzie Michał Oźmiński. To doktorant Wydziału Biologii UAM w Poznaniu, który od wielu lat zbiera muszle i jest posiadaczem ich pokaźnej kolekcji. Poprowadzi warsztaty konchologiczne pt. „Wolność Tomku w swoim domku, czyli słów kilka o muszlach”. Konchologia to właśnie nauka o muszkach mięczaków.

- Omówimy funkcje muszli, ich budowę, role w kulturze, znaczenie gospodarcze, ale przede wszystkim bioróżnorodność mięczaków. Na spotkaniu będzie możliwość obejrzenia wybranych egzemplarzy – zachęca Natalia Duer z fundacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama