Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
reklama
reklama

Skrzyżowanie na "Moskwie" - czy potrzebne są światła?

Czy potrzebna jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Jagiełły? Czy takie rozwiązanie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu? W internecie trwa gorąca dyskusja, a jeden ze słubiczan chce przygotować petycję do urzędników. I pyta, co Wy na to?

skrzyzowanie moskwa

Na krzyżówce ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Jagiełły nie raz dochodziło już do wielu stłuczek i niebezpiecznych sytuacji. O wielu z nich mieliśmy okazję pisać. To tam w lipcu 2015 roku zginęła rowerzystka. Skrzyżowanie jest jednym z tych newralgicznych miejsc, gdzie ruch jest duży zwłaszcza rano, gdy rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 odwożą swoje pociechy.

Czy sygnalizacja świetlna pomogłaby zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu? Słubiczanin Paweł Mochnacz planuje złożyć petycję w tej sprawie do Urzędu Miejskiego, ale zanim ją przygotuje, chce poznać opinie innych mieszkańców. Zapytał o to na jednym z forów internetowych.

Niektórzy z tych, którzy już wypowiedzieli się na ten temat, zwracają uwagę, że lepsze byłoby w tym miejscu rondo – ale być może jest tam za mało miejsca na jego budowę. Pomysł postawienia świateł spodobał się m.in. Markowi Walczakowi, który prowadzi prywatne pogotowie ratunkowe i temat problemów komunikacyjnych nie jest mu obcy. - Na 100 % musi tam być. Tam poruszają się nasze pociechy. To trafiony pomysł – podsumował.

Głos w dyskusji zabrał Bartosz Lutycz, zarządca nieruchomości, który poinformował, że pisał już w tej sprawie do burmistrza. Nie tylko w imieniu mieszkańców okolicznych budynków, ale także swoim, jako rodzica dwójki dzieci uczęszczających do SP2. Pismo dotyczyło wykonania monitoringu. Na razie wciąż czeka na odpowiedź.

Dlaczego wnioskował akurat o monitoring? - Świadomość, że obszar jest monitorowany, może wpłynąć na potencjalne niebezpieczne zachowani lub ewentualnie pomóc w ukaraniu winnych ryzykownych zachowań – uważa B. Lutycz.

Z kolei inny komentujący, Krzysztof Szurko, zwrócił uwagę, że warto by było dodać to miejsce do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. - W pierwszej kolejności należałoby zlikwidować w bezpośrednim obrębie skrzyżowania miejsca parkingowe, na i przy chodnikach, tak aby zwiększyć widoczność w obrębie tego skrzyżowania – uważa.

A Wy jakie macie zdanie? Sygnalizacja świetlna, monitoring, a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Zapraszamy także do głosowania w naszej sondzie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama