Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
reklama
reklama

Platforma Obywatelska szuka kandydata na burmistrza Słubic. Zadecydują prawybory

Wybory samorządowe coraz bliżej. Kto będzie burmistrzem Słubic po jesiennym głosowaniu? Na razie znamy nazwisko tylko jednego kandydata. A lokalna PO planuje zorganizować wewnętrzne prawybory.

PO slubice

Według Państwowej Komisji Wyborczej wybory samorządowe powinny się odbyć między 17 października a 9 listopada. Nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty (zadecyduje o tym premier Mateusz Morawiecki), ale coraz częściej pojawiają się pytania o kandydatów na burmistrza. Ja na razie zamiar kandydowania na stanowisko włodarza Słubic oficjalnie ogłosił tylko Mariusz Dubacki, szef Nowoczesnej w powiecie słubickim, o czym niedawno pisaliśmy.

Ale inni politycy także rozmawiają o wyborach. Swoje stanowisko w tej sprawie po ostatnim zebraniu przekazał Zarząd Platformy Obywatelskiej Powiatu Słubickiego. I nie ma w nim na razie konkretnych nazwisk kandydatów. - Obecnie członkowie i sympatycy PO pracują nad najistotniejszymi punktami programu wyborczego, jakie naszym zdaniem powinny być przedstawione przez kandydata na przyszłego burmistrza Słubic – poinformował naszą redakcję Leszek Bajon, szef lokalnej PO.

A jakie kryteria powinien spełniać kandydat platformy? - Uważamy ze naszemu miastu potrzebny jest włodarz, który wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i będzie pracował na rzecz poprawy bezpieczeństwa i komfortu ich życia. Kandydat na burmistrza Słubic nie powinien kandydować dla siebie, ale dla mieszkańców. Powinna go charakteryzować dojrzałość, odpowiedzialność, wiedza i doświadczenie. Naszemu miastu potrzebny jest kandydat z perspektywiczną wizją Słubic jako miasta transgranicznego i przyjaznego wszystkim mieszkańcom – czytamy w oświadczeniu zarządu PO.

ZOBACZ DOKUMENT

Okazuje się, że takich kandydatów PO ma w swoim środowisku kilku, dlatego ta jedna jedyna osoba zostanie wyłoniona w prawyborach. L. Bajon zaznacza, że zaprosi do nich również kandydatów z innych środowisk społecznych i politycznych. Dopiero po prawyborach członkowie słubickiej PO zdecydują o ewentualnych koalicjach, poparciu czy wystawieniu własnego kandydata.

W politycznych kuluarach wiele mówiło się, o tym, że kandydatem Platformy Obywatelskiej może być Tomasz Ciszewicz. Czy decyzja o przeprowadzeniu prawyborów oznacza, że PO na pewno nie poprze obecnie rządzącego burmistrza? - Wszystkie opcje jeszcze będą rozpatrywane, ale ze wskazaniem na własnego kandydata platformy - odpowiedział naszej redakcji Leszek Bajon.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama