Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Wiosenny śmiecionosz 2018

Wiosennej tradycji musi stać się zadość. Kajakarze z grupy Marka Konatkowskiego co roku sprzątają wodne trasy, którymi poruszają się przez cały sezon. Ostatnio była Pliszka, a tym razem ruszą na Ilankę. Chętni mogą się jeszcze przyłączyć.

kajakarze pliszka

Akcja pod wdzięczną nazwą „wiosenny śmiecionosz” łączy zamiłowanie do aktywności na świeżym powietrzu z troska o czystość okolicznej przyrody. Kajakarze nie tylko wypoczywają na wodzie, ale w trakcie spływu sprzątają brzegi rzeki ze śmieci pozostawionych przez tych mniej rozsądnych i świadomych turystów.

Tegoroczna edycja odbędzie się 14 kwietnia. Miejsce zbiórki zaplanowano o godz. 9:30 w Cybince przy ul. Dąbrowskiego 3, przy bazie firmy Makajak.pl.

- Zapraszamy na kolejne wiosenne sprzątanie rzeki. Jak zawsze mile widziane dziwne nakrycia głowy z pomalowanymi w kwiaty, motylki, ptaszki facjatami będą się świetnie komponować – zachęca Dorota Rutka, jedna z organizatorek akcji.

Sam spływ to nie wszystko. Na koniec organizatorzy zapraszają na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Jedzenie i picie będą zapewnione. Koszt 40 zł od osoby.

Zgłoszenia: Marek Konatkowski, tel. 601 641 512.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama