Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Roztańczona bajka dla dzieci w Kleist Forum

Kleist Forum zaprasza na tańczoną bajkę „Skarby sułtana”. To historia smutnej codzienności ułomnego Mucka - drwinach, dokuczaniu. Ale także o fascynujących przygodach na Dalekim Wschodzie, dzięki którym Muck zaczyna być postrzegany zupełnie inaczej…

taniec sultana

Tęsknicie za bajkami? Takimi jak z krainy 1000 i 1 nocy? Kleist Forum zaprasza najmłodszych - i nie tylko - na roztańczoną opowieść o „skarbach sułtana”. Autorem bajki, która jest pierwowzorem przedstawienia, jest Wilhelm Hauff.

Jego bohaterem jest ułomny Muck, z którego wszyscy się wyśmiewają – a zwłaszcza dręczą go dzieci. Widzą w nim jedynie niewiele większego od nich samych człowieczka w za dużym płaszczu i starym wielkim turbanie. Ale to nie jest cała prawda… Muck ma okazję opowiedzieć dzieciom o tym, kiedy udaje mu się zamknąć je w izbie. Sam wdrapuje się na wysoką półkę, skąd zaczyna snuć opowieść o swoich przygodach na dalekim wschodzie, a jego niedawni oprawcy zaczynają widzieć go zupełnie inaczej, a nawet podziwiać… Jesteście ciekawi, dlaczego?

Historię Mucka na deskach Kleist Forum zaprezentują tancerze z Niemieckiej Kompanii Tańca z Neusterlitz.

Bilety w cenie 10 euro można kupić w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Przedstawienie jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Termin: Miejsce: 8.04.2018, godz. 15. Miejsce: Forum Kleista, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama