Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
reklama
reklama

Mariusz Dubacki kandydatem na burmistrza Słubic

To już pewne. Mariusz Dubacki z Nowoczesnej będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Słubic. Jego kandydaturę zdecydował się poprzeć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Obecnie trwają także rozmowy z innymi partiami w celu zbudowania dużej, ponadpartyjnej koalicji.

dubacki kandydat_big

O tym, że lider słubickiej Nowoczesnej ma chrapkę na fotel burmistrza, mówiło się już dawna. Do tej pory jednak M. Dubacki nie określił jednoznacznie czy tak będzie. Postanowiliśmy zapytać o to samego zainteresowanego. I okazało się, że ta decyzja właśnie zapadła.

- Na dniach podjąłem ostateczną decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych i będę ubiegał się o stanowisko burmistrza Słubic – potwierdza M. Dubacki. - Nie było to dla mnie łatwe, ale myślę, że Słubice zasługują na nieco inny sposób zarządzania, na nowy pomysł, na nową jakość - dodaje.

W jaki sposób chciałby zmienić nasze miasto? Uważa, że nadwyżka budżetowa powinna być wykorzystywana na inwestycje, nie tylko w infrastrukturę, ale także sport i edukację. - Odkładanie pieniędzy, ograniczanie deficytu już dawno przestało wystarczać temu nowoczesnemu, europejskiemu miastu. Zwykłe administrowanie zasobami gminnymi prowadzi nas do stagnacji – zaznacza kandydat na burmistrza.

Do swojego pomysłu na Słubice chce przekonać także inne partie i środowiska społeczne. Na razie jego kandydaturę poparła rada regionu Nowoczesnej, a swojej rekomendacji - podczas powiatowej konwencji - udzielił także Sojusz Lewicy Demokratycznej. To efekt wstępnego porozumienia między obiema partiami o wspólnym starcie podczas zbliżających się wyborów. W wyborach do gminy ma być stworzony jeden komitet wyborczy, którego liderem ma być właśnie M. Dubacki.

- O szczegółach naszej współpracy rozmawiamy już od kilku tygodni. Mam nadzieję, że efektem tych rozmów będzie najlepszy z możliwych program rozwoju Słubic i miejscowości wchodzących w skład gminy. Wierzymy, że przyłączą się do nas inne słubickie środowiska polityczne i społeczne – podkreśla Robert Włodek, szef SLD w powiecie słubickim.

On z kolei chciałby, aby gmina lepiej współpracowała z GDDKiA w kwestii budowy obwodnicy miasta. Jest za likwidacją SOSiR-u i dogłębną analizą funkcjonowania gminnych spółek. Uważa też, że należy bardziej skupić się na pomocy seniorom i osobom chorym.

M. Dubacki zaznacza, że zależy mu na budowaniu szerokiej koalicji na rzecz zmiany oblicza Słubic. Dlatego do rozmów zaprosił także PO i PSL. Ich efekty powinniśmy poznać już niebawem, bo do końca kwietnia ma zostać ogłoszony program wyborczy z jakim M. Dubacki pójdzie do wyborów.

- Już dzisiaj mogę powiedzieć jakie rzeczy będą dla nas priorytetem. To obwodnica Słubic, wzrost wydatków na sport, finansowanie nauki języka niemieckiego dla dzieci od I klasy, stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego Słubic, obejmującego całe miasto i zakończenie prac nad planem zagospodarowania Kunowic czy przeprowadzenie audytu w spółkach miejskich. Chcemy też przeprowadzić szerokie konsultacje w sprawie basenu – wyjaśnia.

Czy przekona do swojego programu mieszkańców Słubic? Tego dowiemy się już za kilka miesięcy. Nie wiadomo też z kim przyjdzie mu rywalizować o to stanowisko. Obecnie rządzący burmistrz Tomasz Ciszewicz nadal nie zdecydował jeszcze, czy będzie ubiegać się o reelekcję. Na przestrzeni ostatnich miesięcy na wyborczej karuzeli pojawiło się kilka nazwisk lokalnych polityków, ale jak do tej pory żaden z nich – oprócz Mariusza Dubackiego – nie potwierdził chęci startu w nadchodzących wyborach.

Do tematu wyborów i kolejnych kandydatur na fotel burmistrza Słubic będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama