Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zamiast na wokandzie lepiej przy stole – nie musi być okrągły, ale niech będzie wspólny. Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji zaprasza na konferencję o tym, w jaki sposób wspierać dialog i rozmowę w sporach między Polakami a Niemcami. Przyjść i posłuchać może każdy.

cp

Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji działa w Collegium Polonicum pod auspicjami Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego. Jest to inicjatywa, która wspiera dialog i rozmowę zamiast pozwu i apelacji. Bo tam, gdzie jeszcze można, zawsze warto rozmawiać.

Właśnie do dialogu i pozasądowego rozwiązywania konfliktów o charakterze dwunarodowościowym będą przekonywać podczas 7 czerwca podczas konferencji pt.: „Mediacja jako metoda rozwiązywania sporów dwunarodowościowych”. Zdaniem organizatorów, jest to szczególnie ważny temat w obliczu wyzwań związanych z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązywanie sporów o charakterze transgranicznym w krajach UE, który wynika z intensyfikacji kontaktów międzynarodowych. A jest to spowodowane tym, że coraz więcej obywateli UE migruje do innych krajów.

Na konferencję może przyjść każdy, kto jest zainteresowany tą tematyką. Już niedługo będzie możliwość rejestrowania się przez stronę Collegium Polonicum. Jednak, jak mówi Anna Wiącek z Polsko-Niemieckiego Centrum Mediacji, jeśli ktoś nie zapisze się i przyjdzie, również będzie mógł wziąć udział w konferencji.

Zwieńczeniem całodniowej konferencji będzie otwarty wykład, który ukaże mediację jako alternatywę dla postępowań przed sądami powszechnymi. Wykład odbędzie się o godz. 18:00 w dużej auli Collegium Polonicum.

Udział w konferencji jest nieodpłatny. Prowadzona będzie ona języku polskim i niemieckim. Wszystkie wystąpienia, dyskusje oraz wykład tłumaczone będą symultanicznie na język polski lub niemiecki. Niedługo zostanie uruchomiona rejestracja przez stronę Collegium Polonicum.

Więcej informacji: Anna Wiącek, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 6839.

Termin: 07.06.2018, godz. 9:00. Miejsce: duża aula w Collegium Polonicum.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.