Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Podopieczni PCPR zwiedzili Teatr Lubuski

Ferie trwają w najlepsze. Dzieci i młodzież z pieczy zastępczej oraz z Naszej Chaty odwiedziły Teatr Lubuski. Dały się porwać magii tego miejsca. Obejrzały nieco bardziej fantastyczną wersję „Kopciuszka” i zajrzały za kulisy, gdzie miały okazję samemu spróbować „ożywić” teatralne lalki.

teatr nasza_chata_1

Uczniowie odpoczywają po pracowitym pierwszym półroczu. 13 lutego podopieczni z rodzin zastępczych i placówki opiekuńczo-wychowawczej Nasza Chata z Cybinki razem z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zielonej Góry.

A dokładniej, celem ich wyprawy był Teatr Lubuski. Wszyscy najpierw dali się porwać magii teatru – obejrzeli przedstawienie pt. „Kopciuszek”, oparte na motywach znanej baśni, ale wzbogacone o wiele nowych elementów, zwłaszcza tych fantastycznych, magicznych i bajkowych. Na ich oczach Kopciuszek uczył się tego, jak wśród trudnych doświadczeń, rywalizacji, niesprawiedliwości, stać się sobą.

A jak to się dzieje, że w teatrze powstają takie przedstawienia? Jak to jest stać na scenie? Co kryją zakamarki teatralnych magazynów? Tego uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się podczas lekcji teatralnej. W trakcie spaceru po kulisach dzieci dowiedziały się, kto pracuje w teatrze, czym się zajmuje podczas przedstawień, a także tego, jak zbudowana jest maszyneria teatralna.

teatr nasza_chata_2

A potem dzieci i ich i opiekunowie spotkali się z… teatralnymi lalkami. Dowiedzieli się, że w teatrze mieszkają lalki różnych rodzajów: pacynki, kukiełki, jawajki, sycylijki itp. Chętni mieli okazję spróbować samemu je „ożywić”. A nie jest to takie proste!

Na koniec wszyscy udali się na spacer zielonogórskim deptakiem, a potem, kiedy już zgłodnieli, na pyszną pizzę do jednej z pizzerii. - Dla niektórych z naszych podopiecznych była to pierwsza w życiu wizyta w teatrze. Do Słubic wszyscy wracali w dobrych nastrojach z rozbudzonymi apetytami na kolejne wspólne spotkania i wyjazdy – podsumowuje wycieczkę Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Aktywna integracja realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama