Słubice: 26 marca 2019   |   Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
reklama
reklama

Podopieczni PCPR zwiedzili Teatr Lubuski

Ferie trwają w najlepsze. Dzieci i młodzież z pieczy zastępczej oraz z Naszej Chaty odwiedziły Teatr Lubuski. Dały się porwać magii tego miejsca. Obejrzały nieco bardziej fantastyczną wersję „Kopciuszka” i zajrzały za kulisy, gdzie miały okazję samemu spróbować „ożywić” teatralne lalki.

teatr nasza_chata_1

Uczniowie odpoczywają po pracowitym pierwszym półroczu. 13 lutego podopieczni z rodzin zastępczych i placówki opiekuńczo-wychowawczej Nasza Chata z Cybinki razem z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zielonej Góry.

A dokładniej, celem ich wyprawy był Teatr Lubuski. Wszyscy najpierw dali się porwać magii teatru – obejrzeli przedstawienie pt. „Kopciuszek”, oparte na motywach znanej baśni, ale wzbogacone o wiele nowych elementów, zwłaszcza tych fantastycznych, magicznych i bajkowych. Na ich oczach Kopciuszek uczył się tego, jak wśród trudnych doświadczeń, rywalizacji, niesprawiedliwości, stać się sobą.

A jak to się dzieje, że w teatrze powstają takie przedstawienia? Jak to jest stać na scenie? Co kryją zakamarki teatralnych magazynów? Tego uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się podczas lekcji teatralnej. W trakcie spaceru po kulisach dzieci dowiedziały się, kto pracuje w teatrze, czym się zajmuje podczas przedstawień, a także tego, jak zbudowana jest maszyneria teatralna.

teatr nasza_chata_2

A potem dzieci i ich i opiekunowie spotkali się z… teatralnymi lalkami. Dowiedzieli się, że w teatrze mieszkają lalki różnych rodzajów: pacynki, kukiełki, jawajki, sycylijki itp. Chętni mieli okazję spróbować samemu je „ożywić”. A nie jest to takie proste!

Na koniec wszyscy udali się na spacer zielonogórskim deptakiem, a potem, kiedy już zgłodnieli, na pyszną pizzę do jednej z pizzerii. - Dla niektórych z naszych podopiecznych była to pierwsza w życiu wizyta w teatrze. Do Słubic wszyscy wracali w dobrych nastrojach z rozbudzonymi apetytami na kolejne wspólne spotkania i wyjazdy – podsumowuje wycieczkę Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Aktywna integracja realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama