Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Pączki przekroczyły granicę na Odrze

- O co chodzi z tymi pączkami? – pytali burmistrzów Słubic i Frankfurtu Niemcy, którzy robili zakupy w Oderturmie. Pytali, ale i chętnie zajadali słodkości, które włodarze rozdawali z okazji Tłustego Czwartku. Tak polska tradycja przekroczyła granicę. Pączki smakują wszystkim! Przyznajcie, ile wczoraj zjedliście?

paczki burmistrze_th

Wielbiciele pączków, czy wyobrażacie sobie, że można nie wiedzieć nic o Tłustym Czwartku? U naszych sąsiadów za Odrą ta tradycja nie jest znana. Szkoda prawda? W tym roku burmistrzowie obu miast, Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke postanowili to zmienić – i w Oderturmie rozdawali pączki. Wielu Niemców było zaskoczonych – ale chętnie sięgali po smakołyki. Otrzymywali również ulotkę, z której mogli dowiedzieć się więcej o „Fetter Donnerstag”.

Ta smaczna akcja została przeprowadzona w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską. Pracownicy Frankfurcko-Słubickiego Centrum Kooperacji zawitali również do wielu instytucji po obu stronach Odry i przynieśli – a jakże – pączki. Wszędzie byli witani z radością! W ramach obu akcji rozdanych zostało łącznie 1200 pączków.

A Wy, ile daliście radę zjeść? W naszym mini konkursie, który wczoraj ogłosiliśmy na naszym profilu, wygrał Adam – spałaszował 7 sztuk. Z kolei Krzysiek i Emilka zjedli po 6. Tylko jednego mniej zjadł nasz redakcyjny administrator, reszta już nieco skromniej. Ale przyznamy, że pączki jemy nie tylko w Tłusty Czwartek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama