Słubice: 19 lipca 2019   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama

Pączki przekroczyły granicę na Odrze

- O co chodzi z tymi pączkami? – pytali burmistrzów Słubic i Frankfurtu Niemcy, którzy robili zakupy w Oderturmie. Pytali, ale i chętnie zajadali słodkości, które włodarze rozdawali z okazji Tłustego Czwartku. Tak polska tradycja przekroczyła granicę. Pączki smakują wszystkim! Przyznajcie, ile wczoraj zjedliście?

paczki burmistrze_th

Wielbiciele pączków, czy wyobrażacie sobie, że można nie wiedzieć nic o Tłustym Czwartku? U naszych sąsiadów za Odrą ta tradycja nie jest znana. Szkoda prawda? W tym roku burmistrzowie obu miast, Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke postanowili to zmienić – i w Oderturmie rozdawali pączki. Wielu Niemców było zaskoczonych – ale chętnie sięgali po smakołyki. Otrzymywali również ulotkę, z której mogli dowiedzieć się więcej o „Fetter Donnerstag”.

Ta smaczna akcja została przeprowadzona w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską. Pracownicy Frankfurcko-Słubickiego Centrum Kooperacji zawitali również do wielu instytucji po obu stronach Odry i przynieśli – a jakże – pączki. Wszędzie byli witani z radością! W ramach obu akcji rozdanych zostało łącznie 1200 pączków.

A Wy, ile daliście radę zjeść? W naszym mini konkursie, który wczoraj ogłosiliśmy na naszym profilu, wygrał Adam – spałaszował 7 sztuk. Z kolei Krzysiek i Emilka zjedli po 6. Tylko jednego mniej zjadł nasz redakcyjny administrator, reszta już nieco skromniej. Ale przyznamy, że pączki jemy nie tylko w Tłusty Czwartek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama