Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Kolejne gminne drogi do remontu

Takie informacje powinny ucieszyć kierowców. Gmina Słubice ogłosiła przetargi na modernizację dróg: już wiadomo, gdzie pojawią się drogowcy, gdy skończy się zima. A na niektórych swoje inwestycje musi skończyć najpierw ZUWŚ.

narutowicza remont
Po ul. Narutowicza przyszedł czas na kolejne remonty

Jak wynika z dokumentacji przetargowej, do końca II kwartału tego roku wyremontowane zostaną następujące drogi na terenie gminy: w Golicach będą to ulice Lipowa, Zielona i fragment Słonecznej, w Rybocicach odnowiona zostanie droga koło świetlicy wiejskiej, w Kunowicach modernizacja czeka ulicę Rubinową, a w Słubicach - Grzybową, Krasińskiego, Południową, i Witosa do kanału Czarnego.

Natomiast nieco później, w III kwartale tego roku, budowlańcy wejdą na ulice Witosa i Kopernika. Ta ostatnia będzie zmodernizowana na odcinku od Mickiewicza do Wawrzyniaka – czyli tam, gdzie do tej pory była (i nadal jeszcze jest) nawierzchnia brukowa.

Wg szacunków urzędników obie inwestycje pochłoną ok. 200 tys. zł.

Rzeczniczka magistratur Beata Bielecka wyjaśnia, że te dwa późniejsze remonty gmina będzie mogła rozpocząć dopiero po tym, jak swoją inwestycję zrealizuje w tej części miasta Zakład Usług Wodno-Ściekowych. ZUWŚ będzie modernizował na tych ulicach sieć wodociągową, a przy Witosa także kanalizacyjną. Zakład zaplanował swoje prace na II kwartał tego roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama