Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Słubice i Frankfurt docenione za współpracę

Okazuje się, że współpraca Słubic i Frankfurtu jest zauważana i doceniana również poza granicami naszego regionu. Nagrodę obu miastom postanowiła przyznać fundacja im. Carla i Anneliese Goerdeler z Lipska.

Miejskie Święto Hanzy
Słubice i Frankfurt otrzymają kolejną nagrodę za współpracę

Słubice i sąsiedni Frankfurt mogą służyć jako przykłady udanej, transgranicznej współpracy – tak uznała niemiecka fundacja im. Carla i Anneliese Goerdeler z Lipska. 2 lutego w Lipsku dwaj włodarze: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke razem odbiorą nagrodę, która została przyznana obu miastom za współpracę na płaszczyźnie administracji. Laudację podczas uroczystości wygłosi Janusz Styczek, przedstawiciel ambasady Rzeczpospolitej Polskiej.

- Słubice i Frankfurt nad Odrą otrzymają wyróżnienie za istniejące od 1975 r., transgraniczne partnerstwo, które przynosi korzyści obu miastom. Fundacja doceniła ścisłą i konstruktywną współpracę, która pozytywnie wpływa na poziom życia mieszkańców obu miast i przyczynia się do wzmocnienia idei europejskiej – informuje Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Fundacja im. Carla i Anneliese Goerdeler, miasto Lipsk i Instytut na rzecz Sektora Publicznego przyznają tę nagrodę co roku. Ma ona służyć rozwojowi pokojowej współpracy samorządów w całej Europie. Jej patronem jest były nadburmistrz Lipska, który zginął za działalność konspiracyjną przeciwko III Rzeszy.

Z nagrody cieszą się obaj burmistrzowie. - Ta kolejna nagroda, którą otrzymujemy jako Dwumiasto Słubice-Frankfurt, jeszcze bardziej motywuje nas do współpracy i pokazuje, że to, co razem robimy jest dobrze postrzegane nie tylko przez naszych mieszkańców, ale też na zewnątrz – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Nagrodę traktuje również jako rekomendację dla kolejnych wspólnych projektów. Z kolei dr Martin Wilke podkreśla, że jest dumny z tego, że transgraniczna współpraca tu nad Odrą jest doceniana w całych Niemczech.

To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla obu miast w ostatnim czasie. W ubiegłym roku Słubice i Frankfurt otrzymały nagrodę w ramach inicjatywy "Deutschland - Land der Ideen" (Niemcy - kraj idei), której organizatorem jest rząd niemiecki wspólnie z przedstawicielami niemieckiej gospodarki. Jury doceniło wtedy głównie współpracę w zakresie edukacji - mieszane grupy w przedszkolach, polsko-niemieckie klasy w szkołach i współpracę dwóch uniwersytetów. 
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama