Słubice: 17 października 2018   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
reklama
reklama

Zimowe ptakoliczenie w Kostrzynie i Słubicach

Masz ochotę na ciekawy spacer w niedzielę? Można połączyć przyjemne z pożytecznym: włączyć się do liczenia ptaków, dowiedzieć o nich więcej, a przy okazji wypocząć. Zapraszają Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych i Park Narodowy Ujście Warty.

ptakoliczenie
Przyrodnicy zapraszają do liczenia ptaków (fot. P. Baranowski)

Jak co roku w ostatni weekend stycznia Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje akcję liczenia ptaków pod nazwą „Zimowe Ptakoliczenie”. I zaprasza do spaceru z lornetkami po to, aby policzyć, ile i jakich gatunków można spotkać w swojej okolicy.

- Jest to akcja, w czasie której każdy może notować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem czy okoliczny park. Liczenie przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych, czy też podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem – informują organizatorzy.

I właśnie przyrodnicy z naszych okolic, a konkretnie z Kostrzyna i Słubic, zapraszają do wspólnego „polowania” na ptaki.

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych - Słubice

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych już po raz drugi będzie brać udział w ptakoliczeniu. Tym razem Natalia Duer, prezes fundacji i ornitolog, zaprasza na spacer prowadzący przez trzy słubickie parki na pl. Przyjaźni, pl. Wolności i pl. Bohaterów oraz Osiedle Królów Polskich.

- To doskonała okazja by poznać ptaki żyjące w naszym otoczeniu. Zapewniamy sprzęt optyczny i dużo ciekawostek o ptakach – mówi N. Duer. I zaprasza szczególnie najmłodszych, ale przypomina, aby dzieci przyszły razem z opiekunami.

Termin: 28.01.2018, godz. 14. Miejsce: zbiórka na pl. Przyjaźni przy fontannie.

Park Narodowy Ujście Warty – Kostrzyn nad Odrą

Drugim miejscem, gdzie będzie można przyłączyć się do liczenia skrzydlatych przyjaciół jest Park Narodowy Ujście Warty w Kostrzynie nad Odrą. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ptasimi zwyczajami oraz ich podglądaniem do udziału w spacerze z przewodnikiem. W akcji Zimowego Ptakoliczenia może wziąć udział każdy, kto ma czas i ochotę poznać życie ptaków, które występują w naszym bliskim sąsiedztwie, ale także tych gatunków, które zimą obserwuje się na terenie Parku Narodowego – zachęca Olga Betańska z parku.

I zaznacza, że w akcji chodzi przede wszystkim o policzenie tych ptaków, które zimę spędzają przy siedzibach ludzi. Poszukiwane będą zwłaszcza czeczotki, które są symbolem tegorocznego liczenia.

Wycieczka będzie trwać około 2-3 godzin, a dystans do przejścia to ok. 4 km – od Starej Pompy w Warnikach, dalej Wałem Północnym do Nowej Pompy, a następnie powrót przez Osiedle Warniki. Jest to trasa urozmaicona krajobrazowo, dlatego można się na niej spodziewać rożnych gatunków ptaków. Organizatorzy przypominają, żeby uczestnicy spaceru ubrali się ciepło i zabrali lornetki. Ci, którzy ich nie mają, będą mieli możliwość pożyczenia od pracowników parku.

Zgłoszenia: tel. 95 752 40 26 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 25 stycznia. Liczba miejsc ograniczona.

Termin: 28.01.2018, godz. 9-12. Miejsce: zbiórka przy przepompowni wody w Kostrzynie nad Odrą na Osiedlu Warniki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama