Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
reklama
reklama

Szósty zmysł, czyli o węchu w świecie zwierząt

Przed nami kolejne „Spotkanie z przyrodą”. Tym razem będzie można dowiedzieć się więcej o zmyśle, który zwierzęta mają bardziej rozwinięty niż ludzie – o węchu. Czym zaskoczyć mogą nas zwierzęce nosy?

szosty zmysl

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych od kilku lat co miesiąc organizuje prelekcje pod hasłem „Spotkania z przyrodą”. W przyrodzie ciekawych tematów nie brakuje, tym razem przyrodnicy pomogą poznać jeden ze zmysłów, który zwierzęta mają rozwinięty dużo bardziej niż ludzie.

- Zwierzęta zaskakują nas z wielu powodów. Jednym z nich z całą pewnością może być ich węch. Tym razem przybliżymy państwu ten na pozór mało atrakcyjny zmysł, powiemy, dlaczego jest tak przez nas postrzegany oraz przedstawimy całą gamę dowodów na to, że jesteśmy w błędzie – zachęca Natalia Duer z fundacji.

I podaje przykłady tego, jak fascynujący jest to zmysł. - Czy wiecie, że niedźwiedzie polarne potrafią wyczuć ofiarę z odległości 60km? A prawdopodobnie najlepszym węchem w królestwie zwierząt może poszczycić się pewien gatunek motyla nocnego? – opowiada N. Duer.

Spotkanie z przyrodą poprowadzi Ola Jakubowska, która jest doktorem nauk biologicznych i trenerką psów. Jest także autorką poczytnego bloga pt. "Psim nosem".

Termin: 25.01.2018, godz. 18. Miejsce: Collegium Polonicum sala 18, wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama