Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też w Berlinie

Sztaby orkiestry co roku powstają nie tylko w Polsce. Również Polonia przyłącza się do wspólnego grania. A ten, kto chce dwa razy świętować finał, może pojechać do Berlina. Tam WOŚP gra dzień wcześniej. I zaprasza do przyłączenia się!

wosp berlin

Na mapie świata nie brakuje sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w takich miastach jak Dżakarta, Oslo, Boston, Szanghaj… jest również Berlin. 26. finał w stolicy Niemiec odbędzie się dzień wcześniej – 13 stycznia, w sobotę. Organizatorzy zapraszają również osoby z Polski. I nie tylko.

To wydarzenie ponad podziałami - nieważne, komu kibicujesz, na kogo głosowałeś, czy lubisz hawajską i którą stroną wieszasz papier toaletowy! – tak zachęcają do przyjścia każdego, kto chce przyłączyć się do wspólnej zabawy i pomagania.

Dorota Rędzikowska, szefowa berlińskiego sztabu zapowiada, że na uczestników czeka wiele atrakcji: koncerty, aukcje, losowania, atrakcje dla dzieciaków – i oczywiście świetna atmosfera. Będzie też tradycyjne światełko do nieba - podczas którego, jak mówi, wszyscy odpalą zimne ognie i skierują pozytywne myśli tam, gdzie potrzeba.

Program składa się z 2 części, pierwsza jest dla dzieci, a druga obejmuje koncerty i licytacje. Najmłodsi będą m.in. uczyli się pierwszej pomocy. A od godz. 16 czekają nas występy muzyczne, a prowadzący zaproszą na licytacje. Powalczyć będzie można na przykład o książkę z autografem Jacka Fedorowicza pt. „Święte krowy na kółkach”. Albo o możliwość poprowadzenia audycji na żywo w radio Cosmo. Będzie też polskie jedzenie.

- W Berlinie gramy z Orkiestrą już 6 lat z rzędu w podobnym składzie. Zaczynaliśmy od skromnej imprezy przy polskim jedzeniu, podczas której zbieraliśmy drobniaki do puszki. W tym roku na 26. Finał WOŚP – Berlin będzie się działo znacznie więcej. Zresztą przekonacie się sami już 13. stycznia w LaLuz! Siema! – zapraszają organizatorzy.

Termin: 13.01.2018, godz. 12-22. Miejsce: LaLuz Berlin, Oudenarder Straße 16-20, Berlin.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama