Słubice: 17 października 2018   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
reklama
reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też w Berlinie

Sztaby orkiestry co roku powstają nie tylko w Polsce. Również Polonia przyłącza się do wspólnego grania. A ten, kto chce dwa razy świętować finał, może pojechać do Berlina. Tam WOŚP gra dzień wcześniej. I zaprasza do przyłączenia się!

wosp berlin

Na mapie świata nie brakuje sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w takich miastach jak Dżakarta, Oslo, Boston, Szanghaj… jest również Berlin. 26. finał w stolicy Niemiec odbędzie się dzień wcześniej – 13 stycznia, w sobotę. Organizatorzy zapraszają również osoby z Polski. I nie tylko.

To wydarzenie ponad podziałami - nieważne, komu kibicujesz, na kogo głosowałeś, czy lubisz hawajską i którą stroną wieszasz papier toaletowy! – tak zachęcają do przyjścia każdego, kto chce przyłączyć się do wspólnej zabawy i pomagania.

Dorota Rędzikowska, szefowa berlińskiego sztabu zapowiada, że na uczestników czeka wiele atrakcji: koncerty, aukcje, losowania, atrakcje dla dzieciaków – i oczywiście świetna atmosfera. Będzie też tradycyjne światełko do nieba - podczas którego, jak mówi, wszyscy odpalą zimne ognie i skierują pozytywne myśli tam, gdzie potrzeba.

Program składa się z 2 części, pierwsza jest dla dzieci, a druga obejmuje koncerty i licytacje. Najmłodsi będą m.in. uczyli się pierwszej pomocy. A od godz. 16 czekają nas występy muzyczne, a prowadzący zaproszą na licytacje. Powalczyć będzie można na przykład o książkę z autografem Jacka Fedorowicza pt. „Święte krowy na kółkach”. Albo o możliwość poprowadzenia audycji na żywo w radio Cosmo. Będzie też polskie jedzenie.

- W Berlinie gramy z Orkiestrą już 6 lat z rzędu w podobnym składzie. Zaczynaliśmy od skromnej imprezy przy polskim jedzeniu, podczas której zbieraliśmy drobniaki do puszki. W tym roku na 26. Finał WOŚP – Berlin będzie się działo znacznie więcej. Zresztą przekonacie się sami już 13. stycznia w LaLuz! Siema! – zapraszają organizatorzy.

Termin: 13.01.2018, godz. 12-22. Miejsce: LaLuz Berlin, Oudenarder Straße 16-20, Berlin.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama