Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Spacer w poszukiwaniu tajemniczego obelisku

Stara mapa w rękę i w drogę… a może uda się znaleźć skarb? Muzeum Twierdzy Kostrzyn zaprasza na nietypowy zimowy spacer – w poszukiwaniu starego pamiątkowego kamienia Gerda. Jest ukryty głęboko w lesie…

las kostrzyn
Na leśną wędrówkę zaprasza Muzeum Twierdzy Kostrzyn

Tajemniczy „Gerdstein” to kamień pamiątkowy znajdujący się na terenie leśnym gdzieś między Dąbroszynem a Fortem Sarbinowo. Ekipa z Muzeum Twierdzy Kostrzyn próbowała odszukać go latem, ale nie udało się. Kolejną próbę postanowili podjąć zimą, licząc na to, że łatwiej będzie go dostrzec teraz, gdy poszycie leśne jest dużo rzadsze. W międzyczasie dowiedzieli się więcej o tym obelisku i okolicznościach, w jakich został ustawiony.

Jeden z internautów podpowiada, że znajduje się na wzniesieniu… A muzeum publikuje skan starej mapy, która będzie prowadzić wycieczkę do celu. - Zapraszamy do wspólnych poszukiwań!- zachęcają pracownicy kostrzyńskiego muzeum. I obiecują, że na trasie spaceru będzie można obejrzeć kilka innych, znanych kamieni i pomników poświęconych właścicielom pałacu w Dąbroszynie. Przewodnicy po drodze będą o nich opowiadać.

Trasa spaceru liczy ok. 3-4 km. Oczywiście, należy zaopatrzyć się w odzież odpowiednią na zimowe spacery. Dojazd we własnym zakresie. Start przy pałacu w Dąbroszynie.

Termin: 20.01.2018 r., godz. 10-13. Miejsce: zbiórka przy pałacu w Dąbroszynie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama