Słubice: 17 października 2018   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Gimnazjum im. Karla Liebknechta zaprasza na dzień otwarty. Rekrutacja ruszyła
reklama
reklama

Gimnazjum im. Karla Liebknechta zaprasza na dzień otwarty. Rekrutacja ruszyła

Jak co roku w styczniu, frankfurckie Gimnazjum im. Karla Liebknechta organizuje Dzień Otwartych Drzwi dla uczniów i ich rodziców zainteresowanych nauką tej szkole. Jest to okazja do zdobycia informacji o tym, jak wygląda nauka za Odrą.

gimnazjum ffo

Absolwenci gimnazjów z woj. lubuskiego, ale także spoza niego mogą kontynuować naukę nie tylko w polskich szkołach. Ofertę ma dla nich również znajdujące się we Frankfurcie Gimnazjum im. Karla Liebknechta.

Szkoła ta wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym w Słubicach prowadzi projekt szkolny pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, w ramach którego polscy uczniowie mogą kontynuować naukę w na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej w polsko-niemieckich klasach we frankfurckim gimnazjum. Trzy lata nauki zakończone są egzaminem maturalnym.

20 stycznia w budynku szkoły przy ul. Wieckestrasse 1B ci uczniowie trzecich klas polskich gimnazjów i ich rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat przebiegu nauki. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z dyrektorami szkół oraz zaproszonymi przedstawicielami polskich urzędów związanych z edukacją. Będzie możliwość odbycia indywidualnych konsultacji i zapoznania się z warunkami uczestnictwa w tym projekcie szkolnym.

gimnazjum ffo_2

W międzyczasie ruszyła już rekrutacja do projektu na rok szkolny 2018/2019. Podania można składać w terminie do 6 kwietnia, a egzamin pisemny zaplanowano 14 kwietnia. Szczegóły rekrutacji w specjalnym informatorze do pobrania poniżej.

REKRUTACJA - INFORMATOR

Termin: 20.01.2018, godz. 9-12. Miejsce: Gimnazjum im. Karla Liebknechta, ul. Wieckestrasse 1B, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama