Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Gimnazjum im. Karla Liebknechta zaprasza na dzień otwarty. Rekrutacja ruszyła
reklama
reklama

Gimnazjum im. Karla Liebknechta zaprasza na dzień otwarty. Rekrutacja ruszyła

Jak co roku w styczniu, frankfurckie Gimnazjum im. Karla Liebknechta organizuje Dzień Otwartych Drzwi dla uczniów i ich rodziców zainteresowanych nauką tej szkole. Jest to okazja do zdobycia informacji o tym, jak wygląda nauka za Odrą.

gimnazjum ffo

Absolwenci gimnazjów z woj. lubuskiego, ale także spoza niego mogą kontynuować naukę nie tylko w polskich szkołach. Ofertę ma dla nich również znajdujące się we Frankfurcie Gimnazjum im. Karla Liebknechta.

Szkoła ta wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym w Słubicach prowadzi projekt szkolny pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, w ramach którego polscy uczniowie mogą kontynuować naukę w na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej w polsko-niemieckich klasach we frankfurckim gimnazjum. Trzy lata nauki zakończone są egzaminem maturalnym.

20 stycznia w budynku szkoły przy ul. Wieckestrasse 1B ci uczniowie trzecich klas polskich gimnazjów i ich rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat przebiegu nauki. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z dyrektorami szkół oraz zaproszonymi przedstawicielami polskich urzędów związanych z edukacją. Będzie możliwość odbycia indywidualnych konsultacji i zapoznania się z warunkami uczestnictwa w tym projekcie szkolnym.

gimnazjum ffo_2

W międzyczasie ruszyła już rekrutacja do projektu na rok szkolny 2018/2019. Podania można składać w terminie do 6 kwietnia, a egzamin pisemny zaplanowano 14 kwietnia. Szczegóły rekrutacji w specjalnym informatorze do pobrania poniżej.

REKRUTACJA - INFORMATOR

Termin: 20.01.2018, godz. 9-12. Miejsce: Gimnazjum im. Karla Liebknechta, ul. Wieckestrasse 1B, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama