Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Wąsacze podsumowali akcję Movember (foto)

Krótko przed świętami Bożego Narodzenia zakończyła się tegoroczna akcja Movember. Panowie zapuszczali wąsy, brali udział w rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim postanowili zadbać o swoje zdrowie biorąc udział w profilaktycznych badaniach.

Movember
 
Ogólnopolska akcja Movember, znana też pod nazwą wąsopad, z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Jej główna idea to przekonanie mężczyzn, aby brali udział w regularnych badaniach jąder i prostaty. Akcja odbywa się pod hasłem "zapuść wąsy dla jaj" dlatego w tym czasie można spotkać wielu nietypowo wyglądających wąsaczy.

Nie inaczej było też w Słubicach, gdzie Movember zawitał po raz trzeci. Głównym inicjatorem akcji od początku jest niezmiennie stowarzyszenie oldBOYS Słubice, które ma status oficjalnego ambasadora. Organizacyjnego wsparcia jak zawsze udzielił także portal Słubice24.

Panów ze Słubic i okolic zaprosiliśmy przede wszystkim do udziału w badaniach. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Centrum Medycznego Brandmed oraz laboratorium IMD Oderland. Aż do 15 grudnia trwały promocyjne badania na antygen PSA. Jaki był ich efekt?

- Odzew był bardzo pozytywny – cieszy się Wiesław Pucek z Brandmedu. – W trakcja całej akcji z promocji skorzystało 240 osób. Z tej grupy aż 70 osobom wykonaliśmy badania przesiewowe w kierunku chorób prostaty. Najważniejsze, że pacjenci byli bardzo zadowoleni – wyjaśnia.

Badania to jednak nie wszystko. Przez kilka tygodni trwała kampania informacyjna. O odpowiedni zapas ulotek zadbał Dariusz Olechno z oldBOYS Słubice, mózg całej operacji. - 1500 zawieszek zachęcających do badań, które otrzymaliśmy z centrum Fundacji Movember, rozdaliśmy naszym partnerom, do miejsc często odwiedzanych i uczęszczanych, także przez mężczyzn – opowiada.

W słubickiej bibliotece ulotki otrzymywał każdy z panów wypożyczających książki. Na porcję fachowej wiedzy mogli liczyć także klienci zakładu fryzjerskiego Barber Shop "Kiniu" oraz klubu Prowincja. Kampanię wsparła również Galeria Prima, dzięki czemu panowie robiący tam zakupy mogli dowiedzieć się o Movemberze.

Podobnie jak co roku był także akcent sportowy. Bo profilaktyka to nie tylko badania, ale także aktywność fizyczna, o której niestety zapomina wielu mężczyzn. Dlatego 3 grudnia w hali sportowej w Gimnazjum nr 1 odbył się całodniowy festyn sportowy.

Najpierw towarzyski turniej zagrała nasza piłkarska młodzież z UKS Polonia Słubice z gościnnym udziałem swoich rówieśników z Kostrzyna. Następnie swój czas mieli koszykarze, którzy pokazali, że nadal są w doskonałej formie. Zwieńczeniem sportowego dnia była piłkarska rywalizacja oldbojów, do której organizatorzy zaprosili zaprzyjaźnione drużyny weteranów z całego regionu. O tym jak było, możecie przekonać się oglądając załączoną galerię zdjęć.

A kolejna edycja Movembera już za rok. Możemy zdradzić, że będzie jeszcze ciekawiej i mają pojawić się nowe atrakcje. I najważniejsze – panowie, dbajcie o swoje zdrowie nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama