Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Kibice Falubazu pamiętali o świątecznych prezentach

Kibice Falubazu jak co roku stanęli na wysokości zdania. Byli w szpitalu, gdzie obdarowali chore maluszki, i w Naszej Chacie, gdzie ich przyjazd sprawił frajdę nastolatkom. Przywieźli nie tylko prezenty, ale też przećwiczyli z nimi kibicowanie, także młodzież jest już gotowa do dopingowania żużlowców w przyszłym roku.

falubaz nasza_chata

Słubicki oddział stowarzyszenia kibiców "Tylko Falubaz" Zielona Góra znany jest nie tylko z gorących dopingów na meczach żużlowych, ale również z akcji charytatywnych. Od 9 lat słubiccy kibice żużla odwiedzają przed świętami podopiecznych Naszej Chaty w oraz najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego w Słubicach. Wcielają się w rolę Mikołajów, przywożą prezenty i zaszczepiają sportowego ducha.

15 grudnia kibice obdarowali prezentami milusińskich z oddziału dziecięcego, którzy ten przedświąteczny okres muszą spędzać w niezbyt miłej atmosferze. Słodkie paczki i słowa otuchy sprawiły, że dzieci choć na chwilę mogły poczuć się radosne. Odwiedziny „Falubazów” to wieloletnia tradycja.

- To już 9 rok z rzędu. Przez pierwsze dwa lata organizowaliśmy to tylko jako stowarzyszenie kibiców, od 3 roku wspomaga nas Fundacja „Tylko Falubaz”. Wspólnie prowadzimy akcje charytatywne - tłumaczy Michał Wiewiórski ze stowarzyszenia.

Kibice nie zapomnieli też o młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasza Chata. Do Cybinki również przywieźli prezenty, wśród których kryła się niespodzianka – nowy laptop! Przy okazji wizyty przeegzaminowali nastolatki z wiedzy o zielonogórskim klubie, nagradzając dobre odpowiedzi dodatkowymi gadżetami. Była też okazja do wspólnego zdjęcia z Mikołajem, w szalikach klubowych, jakże by inaczej!

A potem wszyscy przenieśli się na zewnątrz po to, żeby wspólnie zrobić to, co kochają kibice: odpalić race w klubowych barwach. Po tej wizycie młodzież z Naszej Chaty jest na pewno dobrze przygotowana do dopingowania żużlowców.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama