Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Psia tragedia pod Ośnem Lubuskim (wideo)

Słubiccy policjanci dostali zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzętami na jednej z posesji pod Ośnem Lubuskim. Na miejscu znaleziono zwłoki jednego psa i dwa skrajnie wycieńczone zwierzaki, które zostały zabrane i trafiły już pod opiekę weterynarza. Właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.

W sobotę, 16 grudnia, Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anakonda z Gorzowa Wlkp. poinformowała policję, że w małej miejscowości w gminie Ośno Lubuskie znajdują się dwa wygłodzone psy. Policjanci szybko udali się pod podany adres. Widok, jaki zastali na miejscu, zamroził im krew w żyłach.

Najlepiej oddaje to opis zamieszczony przez fundację na swoim facebookowym profilu. Jest też poruszający film, który nagrali członkowie fundacji.

Dzisiejszy dzień jest jednym ze smutniejszych w tym roku. Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie o głodzonych psach. Po przyjeździe na miejsce naszym oczom ukazał się koszmar, którego nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Psy skrajnie wyniszczone, ze znaczną niedowagą, brodzące w błocie wymieszanym z odchodami. Mokre, brudne i trzęsące się z zimna. Jeden z nich zamknięty w ciasnym kojcu ze zwłokami trzeciego psa. Drugi na krótkim, ciężkim i zaplątanym łańcuchu.Dwa psy zostały natychmiast odebrane właścicielom w asyście policji. Trafiły do weterynarza i do szpitala. Wymagają obserwacji, szczegółowych badań i wysokoenergetycznej karmy. Fundacja Anaconda zaznacza, że oprócz opieki nad tymi dwoma psiakami, poniesie również koszt sekcji zwłok trzeciego, której wyniki będą potrzebne jako materiał dowodowy w sprawie.

Obecnie funkcjonariusze ustalają, co było przyczyną śmierci psa i skrajnego zaniedbania zwierząt, a także na kim ciążył obowiązek opieki nad nimi. Właścicielowi czworonogów za okrutne traktowanie i znęcanie się nad nimi grozi do 3 lat więzienia.

Losy dwóch psiaków, nazwanych Misiek i Grande, można śledzić na profilu gorzowskiej fundacji: www.facebook.com/FundacjaAnaconda.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama