Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Panowie - ostatni tydzień promocyjnych badań

Powoli finiszujemy z akcją Movember - ogólnopolską kampanią zachęcającą mężczyzn do profilaktycznych badań. Jeszcze do 15 grudnia w Centrum Medycznym Brandmed można wykonać badanie PSA w promocyjnej cenie 5 euro. Badania realizowane są przy współpracy z laboratorium IMD Labor Oderland.

Movember Słubice

Organizatorami akcji Movember w Słubicach są stowarzyszenie oldBOYS Słubice (oficjalny ambasador) oraz portal Słubice24. Przez kilka ostatnich tygodni nie tylko zachęcaliśmy panów do symbolicznego zapuszczania wąsa i uprawiania sportu, ale dzięki zaangażowaniu partnerów medycznych mogliśmy zaproponować wszystkim chętnym badania w promocyjnej cenie 5 euro (a pierwsza 10 mogła skorzystać z nich bezpłatnie).

Zainteresowanie jak na razie jest spore. Mężczyzni pytają o szczegóły akcji Movember, o zagrożenia i działania profilaktyczne związane z męskimi narządami, wielu zapisało się na dalsze konsultacje.

A na czym polega promocyjne badanie? Badanie PSA (antygen sterczowy) jest pierwszym i najważniejszym badaniem jakie powinni wykonywać mężczyźni (pacjentowi pobiera się krew). W przypadku nieprawidłowego wyniku, badanie można rozszerzyć o oznaczenie tzw. wolnego PSA. Współczynnik wyliczony na podstawie tych dwóch badań ułatwi interpretację uzyskanych wyników. W razie wykrycia czegoś niepokojącego lekarze Centrum Medycznego Brandmed podpowiedzą co dalej robić i jakie wybrać leczenie.

Punkt pobrań jest czynny w godzinach 7:00-11:00 (od poniedziałku do piątku) w Centrum Medycznym Brandmed przy ul. Daszyńskiego 1 w Słubicach (budynek Galerii Prima, 2 piętro). Wyniki są wydawane w języku polskim. Koszt badania to tylko 5 euro. Akcja potrwa do 15 grudnia. Po tym terminie przestanie już obowiązywać promocyjna cena.

W celu jak najsprawnejszej obsługi warto wcześniej zarejestrować się telefonicznie (w godz. 7:00 -20:00) pod numerem telefonu +48 95 758 2649 (kontakt w języku polskim i niemieckim).

Przed badaniem należy pamiętać, że intensywne uprawianie sportu, np. jazda na rowerze, badanie palpacyjne i USG gruczołu krokowego, mogą prowadzić do tymczasowego wzrostu poziomu PSA. Dlatego przed pobraniem krwi wskazane jest odczekanie co najmniej 24 godziny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama