Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Chińczyk nielegalnie próbował przekroczyć granicę

Ten wyjazd obywatel Chin z pewnością zapamięta na długo. Pogranicznicy zatrzymali go, gdy usiłował nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką. Problemy będzie mieć również Polak, który go przewoził.

granica cudzoziemcy

3 grudnia funkcjonariusze Straż Granicznej ze Świecka zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Auto zmierzało w kierunku Niemiec. Pojazdem podróżował Chińczyk, który jak okazało się podczas kontroli, nie miał zezwolenia na wyjazd z Polski.

Cudzoziemiec złożył wcześniej wniosek do wojewody mazowieckiego o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę na terytorium naszego kraju. Do czasu zakończenia procedur powinien on przebywać w Polsce. Postanowił jednak wyruszyć do Niemiec.

Za próbę nielegalnego przekroczenia granicy został zatrzymany i najprawdopodobniej będzie zmuszony wrócić do ojczyzny. Musi teraz również przebywać w wyznaczonym miejscu i regularnie zgłaszać się do wskazanej placówki Straży Granicznej.

Kara nie ominęła także 39-letniego Polaka, który przewoził Chińczyka. Za pomoc cudzoziemcowi kierowca pojazdu będzie musiał zapłacić 500 zł mandatu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama