Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Zadbaj o zdrowie z IMD Labor Oderland – trwa jesienna promocja na badania
reklama
reklama

Zadbaj o zdrowie z IMD Labor Oderland – trwa jesienna promocja na badania

Instytut Diagnostyki Medycznej Oderland to akredytowane i największe laboratorium medyczne we wschodniej Brandenburgii. Mieszkańcom z obu stron Odry oferuje kompletne spektrum nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej, mikrobiologicznej, transfuzjologicznej oraz biologii molekularnej. Właśnie ruszyła jesienna promocja na badania, w tym specjalna oferta dla panów.

badanie 1

Od 27 listopada do 15 grudnia laboratorium oferuje wykonanie analiz pozwalających ocenić podstawowe funkcje organizmu w promocyjnej cenie 15 euro (wartość wg cennika to 35 euro).

Zestaw badań obejmuje:
  • morfologię z rozmazem
  • poziom żelaza
  • wskaźniki stanu zapalnego: CRP
  • parametry cukrzycowe: glukoza, HbA1c
  • elektrolity: sód, potas, wapń, chlorki
  • gospodarkę tłuszczową: cholesterol, trójglicerydy, HDL, LDL
  • badania tarczycy: TSH
  • badania wątroby: ALAT
  • badania nerek: kreatynina, GFR
  • poziom kwasu moczowego (czynnik rozwoju dny moczanowej)
NOWOŚĆ! IMD Labor Oderland oferuje także dodatkowe badania w cenach promocyjnych.

Witamina D

Jej wpływ na prawidłowe działanie całego organizmu znajduje potwierdzenie w coraz większej ilości publikacji medyczno-naukowych. Oprócz znanego od dawna udziału w prawidłowym rozwoju układu kostnego, opisano jej rolę m.in. w procesach odpornościowych, w procesach chroniących układ sercowo-naczyniowy, w chorobach układu nerwowego, a nawet w chorobach nowotworowych. Niskie stężenie witaminy D we krwi zaburza procesy zachodzące w organizmie i istotnie zwiększa ryzyko rozwoju chorób przewlekłych.

Cena badania: 10 euro.

Ferrytyna - magazyn żelaza w organizmie

Ferrytyna to białko, które ma zdolność wiązania i magazynowanie żelaza. Zbyt mała podaż żelaza z pokarmem, zaburzenia wchłaniania lub jego nadmierna i niewyrównana utrata może w konsekwencji doprowadzić do niedokrwistości. Należy jednak pamiętać, że niedokrwistość z niedoboru żelaza rozwija się powoli. Nasz organizm jest przygotowany na sytuację krótkotrwałego niedoboru pierwiastka i początkowo wykorzystuje do syntezy hemoglobiny (barwnika krwi) żelazo zgromadzone w postaci m.in. ferrytyny. W przypadku przedłużającego się niedoboru żelaza, stężenie ferrytyny zaczyna spadać i jest jednym z pierwszych wskaźników rozwijającej się niedokrwistości (stężenia żelaza i hemoglobiny we krwi mogą być jeszcze zupełnie prawidłowe). To powód, dla którego badanie zaleca się wykonywać u dzieci, młodzieży, kobiet miesiączkujących i osób cierpiących z powodu zaburzeń układu pokarmowego.

Cena badania: 5 euro.

PSA (antygen sterczowy) i akcja Movember

Badanie jest kontynuacją akcji Movember (wkrótce więcej informacji), którą po raz kolejny w Słubicach organizują oldBOYS Słubice i portal Słubice24. IMD Oderland i Brandmed są partnerami medycznymi akcji. Dzięki ich zaangażowaniu panowie mogą zadbać o swoje zdrowie w promocyjnej cenie. Dla pierwszych 10 osób badanie PSA zostanie wykonane za darmo, a każdy kolejny mężczyzna, który zgłosi się do 15 grudnia zapłaci tylko 5 euro.

W przypadku wyniku nieprawidłowego, badania można rozszerzyć o oznaczenie tzw. wolnego PSA. Współczynnik wyliczony na podstawie tych dwóch badań ułatwia interpretację uzyskanych wyników.

Przed badaniem należy pamiętać, że intensywne uprawianie sportu, np. jazda na rowerze, badanie palpacyjne i USG gruczołu krokowego, mogą prowadzić do tymczasowego wzrostu poziomu PSA. Dlatego przed pobraniem krwi wskazane jest odczekanie co najmniej 24 godziny.

Cena badania: 5 euro.

badanie 2

Gdzie i kiedy na badania?

Pobrania krwi (na czczo) odbywają się w godzinach 7:10-11:00 (od poniedziałku do piątku) w punkcie pobrań IMD Labor Oderland znajdującym się w Centrum Medycznym Brandmed przy ul. Daszyńskiego 1 w Słubicach (budynek Galerii Prima, 2 piętro). Wyniki są wydawane w języku polskim.

W celu sprawnej obsługi pacjentów organizatorzy zachęcają do wcześniejsze rejestracji telefonicznej w godz. 7:00-20:00, pod numerem telefonu +48 95 758 2649.

Przy okazji korzystania z promocyjnej oferty, istnieje możliwość pobrania materiału także w kierunku innych badań oferowanych przez IMD Labor Oderland. O odpłatność należy pytać w punkcie pobrań.

[reklama]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama