Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama

Aleja Niepodległości już po remoncie

Kierowcy odetchnęli z ulgą. Choć nie wszystko jeszcze jest skończone, to najważniejsza cześć remontu al. Niepodległości - położenie nowej nawierzchni - została już wykonana. Na dokończenie czeka jeszcze wykonanie oznakowania poziomego.

aleja po_remoncie

Trwający od połowy września remont wreszcie za nami. Zamknięcie tej ważnej arterii dało się mieszkańcom nieco we znaki. Większość cierpliwie znosiła utrudnienia, ale niektórzy kierowcy nie stosowali się do ograniczeń i zakazów wjazdu. Z tego powodu kilka razy omal nie doszło do wypadku, a czym parokrotnie informowali nasi czytelnicy.

To już jednak za nami i kierowcy mogą teraz cieszyć się równą i nową drogą. Zalecamy jednak zdjęcie nogi z gazu, bo na jezdni brak jeszcze oznakowania poziomego, a na całej długości drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Kiedy można spodziewać się zakończenia remontu? Urząd Miejski w Słubicach informuje, że malowanie pasów zostanie wykonane dopiero, gdy jezdnia będzie idealnie sucha.

Mamy na to pieniądze i zrobimy to, jak tylko pozwolą nam na to warunki atmosferyczne – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Łącznie cała inwestycja kosztowała 1,4 mln złotych. Modernizacja polegała na zerwaniu dotychczasowej nawierzchni z polbruku i położeniu asfaltu. Wzdłuż jezdni zamontowano także nowe krawężniki. Wykonawcą robót była firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama