Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Polsat interweniuje w sprawie Marii Niedźwieckiej. Co dalej z ofiarą porwania?
reklama
reklama

Polsat interweniuje w sprawie Marii Niedźwieckiej. Co dalej z ofiarą porwania?

Czy porwanej i uwolnionej kobiecie należy się pomoc od gminy? Odpowiedzi na to pytanie szukał Polsat, pokazując sprawę Marii Niedźwiedzkiej, która niedawno przeżyła dramatyczne chwile i wciąż boi się zemsty byłego partnera. To, co nagrała kamera, stało się powodem kolejnych emocjonalnych komentarzy.

maria polsat

Nie milkną echa sprawy porwania młodej kobiety Marii Niedźwiedzkiej, do którego doszło 6 listopada na ul. Sienkiewicza w Słubicach. A było to niezwykle dramatyczne zdarzenie: były partner na oczach przechodniów wrzucił ją do bagażnika i wywiózł 450 km w głąb Niemiec.

Wydawało się, że wszystko dobrze się skończyło, porwana została uwolniona, wróciła do swoich dzieci, a sprawcą zajęła się niemiecka policja. Niestety, kobieta nadal żyje w strachu, ponieważ porywacz został wypuszczony za kaucją i jest na wolności.

Sprawę opisywaliśmy już parokrotnie. Zajęły się nią również media ogólnopolskie, w tym stacja Polsat. Jeden z jej materiałów wzbudził szczególne emocje. Udostępniła go na swoim portalu radna powiatowa Krystyna Skubisz, która do niedawna była członkiem działającej przy gminie komisji mieszkaniowej.

Chodzi to fragment wydania „Wydarzeń” z 19 listopada. Materiał dotyczy pomocy, jaką ze strony gminy może otrzymać porwana i uwolniona kobieta, która wciąż obawia się swojego nieobliczalnego byłego partnera. Jej matka opowiada, że córka wcześniej starała się o lokal socjalny lub chroniony, który może otrzymać osoba będąca ofiarą przemocy. Jednak ze względu na to, że ma w Słubicach rodzinę, nie ma możliwości skorzystania z takiego lokalu.Osoby komentujące materiał Polsatu w mediach społecznościowych bulwersuje nie tylko brak pomocy lokalowej, ale padające na antenie słowa burmistrza Tomasza Ciszewicza, które sugerują, że kobieta mogłaby być zagrożeniem dla innych mieszkańców, ponieważ świadomie związała się z osobą gotową do przestępstwa.

- Jak możemy zabezpieczyć pozostałe osoby, jeżeli ta pani, świadomie, związała się z taką osobą, która jest gotowa do przestępstwa – powiedział burmistrz przed kamerą Polsatu. Całe nagrania można obejrzeć TUTAJ (początek do 20:14). W materiale znajdziemy również wyjaśnienie burmistrza, dlaczego kobiecie nie przyznano mieszkania.

- Proszę wysłuchać wypowiedzi ojca miasta (burmistrza). Jestem w wielkim szoku – napisała po emisji programu K. Skubisz. - Myślę, że "skandaliczne" to najlżejsze określenie na słowa naszego włodarza – wtórował jej Piotr Karp, założyciel internetowej grupy Nowe Słubice. Szok, wstyd, masakra – tak komentowali inni.

Głos zabrała także Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy, która pomagała poszkodowanej kobiecie. - Ja mówię dość. Najwyższy czas by napisać, jak wygląda pomoc w Słubicach. Komu i jak się pomaga – stwierdziła wyraźnie zbulwersowana. I zapowiedziała, że już niedługo, na łamach portalu Słubice24 w dziale „Mój punkt widzenia”, odniesie się szczegółowo do całej sprawy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama