Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

W centrum Słubic porwano dziewczynę

Do dramatycznego zdarzenia doszło dzisiaj w południe w Słubicach. Na ul. Sienkiewicza porwano dziewczynę. Została wepchnięta przez niezidentyfikowanych napastników do samochodu. Trwa policyjna akcja.

porwanie Sienkiewicz
Tym samochodem odjechała porwana dziewczyna

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce krótko przed godz. 12, w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Podchorążych, niedaleko przedszkola. Informację otrzymaliśmy od jednego ze świadków zdarzenia. Zaalarmowały go krzyki i dźwięki klaksonu. Przez okno zobaczył jak kobieta została siłą wepchnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn, po czym auto odjechało z piskiem opon. Nasz informator zdążył jeszcze zrobić zdjęcie.

W pogoń za uciekającym samochodem ruszyli inni świadkowie zdarzenia, ale nie udało im się utrzymać kontaktu z pojazdem porywaczy. W międzyczasie powiadomiono też policję.

- Natychmiast wysłaliśmy nasze patrole do akcji. Zostały powiadomione odpowiednie służby oraz Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Sprawdzamy wszystkie wątki, nagrania z monitoringu, cały czas działamy – wyjaśnia na gorąco Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy.

Nie wiadomo jeszcze kim byli napastnicy ani porwana kobieta. Świadek, który z nami rozmawiał, zdążył zauważyć, że była brunetką. Samochód był na niemieckich numerach rejestracyjnych. Trwa policyjne śledztwo, przesłuchiwani są świadkowie. O sprawie będziemy informować.

---

AKTUALIZACJA

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że porwana kobieta ma 25 lat i była partnerką jednego z porywaczy, od którego jednak odeszła wiele miesięcy temu temu. Mężczyzna na co dzień mieszka w Niemczech. W przeszłości miał jej wielokrotnie grozić i stosować wobec niej przemoc fizyczną. Decyzją komendanta wojewódzkiego policji do śledztwa zostali zaangażowani kryminalni z Gorzowa. O sprawie poinformowano również niemiecką policję.

---

Dobra wiadomość dotarła do naszej redakcji krótko po godz. 21. Bliscy porwanej kobiety poinformowali, że ta się odnalazła, a porywacz został schwytany w miejscowości Kassel w Niemczech. Kobieta jest bezpieczna, pod opieką niemieckiej policji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama