Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
reklama
reklama

Nad Słubicami znowu będzie dmuchać?

Schowaliście już latarki? Ledwo co służby uporały się ze skutkami orkanu Ksawery, a już IMGW znowu ostrzega przed silnym wiatrem. Nie ma być aż tak silny jak poprzednio, ale wystarczająco, żeby znowu narozrabiać.

wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego województwa. Synoptycy prognozują, że dziś w godz. 11-17 będzie wiało z prędkością od 20 do 35 km/h, ale już porywy mogą osiągać od 70 do 90 km/h. Dmuchać ma z południowego zachodu i z zachodu.

Przed wiatrem ostrzegają również strażacy z OSP Słubice, którym zeszłotygodniowy orkan zapewnił sporo pracy przy usuwaniu połamanych drzew - i nie tylko. Na nieco mniejszą oceniają siłę dzisiejszego wiatru Lubuscy Łowcy Burz. Uspokajają, że nie będzie wichury -  ich zdaniem maksymalne porywy mają oscylować w granicach od 50 do 70 km/h.

Jednak warto być czujnym. Lepiej nie parkować samochodów pod drzewami i słupami energetycznymi, pozamykać okna w domach i mieszkaniach, pozabierać z balkonów przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr, zapewnić schronienie czworonogom. Oraz na wszelki wypadek zaopatrzyć się w baterie, świeczki. I mieć naładowane telefony.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama