Słubice: 19 listopada 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
reklama
reklama

Nad Słubicami znowu będzie dmuchać?

Schowaliście już latarki? Ledwo co służby uporały się ze skutkami orkanu Ksawery, a już IMGW znowu ostrzega przed silnym wiatrem. Nie ma być aż tak silny jak poprzednio, ale wystarczająco, żeby znowu narozrabiać.

wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego województwa. Synoptycy prognozują, że dziś w godz. 11-17 będzie wiało z prędkością od 20 do 35 km/h, ale już porywy mogą osiągać od 70 do 90 km/h. Dmuchać ma z południowego zachodu i z zachodu.

Przed wiatrem ostrzegają również strażacy z OSP Słubice, którym zeszłotygodniowy orkan zapewnił sporo pracy przy usuwaniu połamanych drzew - i nie tylko. Na nieco mniejszą oceniają siłę dzisiejszego wiatru Lubuscy Łowcy Burz. Uspokajają, że nie będzie wichury -  ich zdaniem maksymalne porywy mają oscylować w granicach od 50 do 70 km/h.

Jednak warto być czujnym. Lepiej nie parkować samochodów pod drzewami i słupami energetycznymi, pozamykać okna w domach i mieszkaniach, pozabierać z balkonów przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr, zapewnić schronienie czworonogom. Oraz na wszelki wypadek zaopatrzyć się w baterie, świeczki. I mieć naładowane telefony.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama