Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Policjanci uczyli najmłodszych zasad bezpieczeństwa

Wrzesień to czas, kiedy najmłodsi wracają do przedszkoli, a trochę starsi – do szkół. Nasi policjanci przypominają im, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach, przechodzić przez ulicę, bawić na placu zabaw. W wyjaśnianiu zasad pomaga policji bohater kreskówki i specjalnego filmu o zachowaniu na drodze - Spongebob.

- Praktycznie każdego dnia spotykamy się zarówno z młodzieżą w szkołach jak i z najmłodszymi w przedszkolach, wpajając im podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły – wyjaśnia Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Czym skorupka…

Jedno z takich spotkań miało miejsce kilka dni temu. Funkcjonariusze ze słubickiej drogówki odwiedzili najmłodszych z „Pinokia” i „Misia Uszatka”. Uczyli ich przede wszystkim zasad, o jakich muszą pamiętać podczas codziennej drogi z i do przedszkola. Pod czujnym okiem mundurowych dzieci ćwiczyły np. przechodzenie przez jezdnię.

policja dzieci1

Policjanci podkreślali również konieczność noszenia „odblasków” po to, aby być zawsze widocznym, zwłaszcza po zmroku i na nieoświetlonych drogach.

Dzieci mogły dowiedzieć się również tego, czym na co dzień zajmują się policjanci, a także poznać sprzęt, jakim dysponują. Najmłodsi spisali się bardzo dobrze. - Dzieci podczas spotkania chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego – mówi M. Jankowska. - Mamy nadzieję, że spotkanie w znacznym stopniu przyczyniło się do podniesienia świadomości dzieci na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym - dodaje.

Wizyta na komendzie

Nie tylko funkcjonariusze wychodzą do dzieci, ale one również przychodzą do nich. W połowie września w komendzie zjawili się uczniowie Prywatnej Szkoły Euregio i Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Funkcjonariusze oprowadzili ich po budynku i opowiedzieli co nieco o tajnikach swojej pracy. - Rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom – zaznacza M. Jankowska.

policja dzieci2

Ale tematem wiodącym było bezpieczeństwo, czyli to jak zachowywać się w drodze do szkoły i do domu, na placu zabaw, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwracać się o pomoc. Dzieci obejrzały również interaktywny film o tym, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach, a w wyjaśnieniu tych zasad pomagał znany i lubiany bohater kreskówek – Spongebob.

Policjanci podkreślają, że na wrześniowych akcjach ich rola się nie kończy. - Nasza działalność trwa cały rok. Wychodzimy z założenia, że bezpieczeństwo najmłodszych zaczyna się od profilaktyki. Dlatego będziemy spotykać się z nimi regularnie – podsumowuje M. Jankowska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama