Słubice: 14 grudnia 2017   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Policjanci uczyli najmłodszych zasad bezpieczeństwa

Wrzesień to czas, kiedy najmłodsi wracają do przedszkoli, a trochę starsi – do szkół. Nasi policjanci przypominają im, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach, przechodzić przez ulicę, bawić na placu zabaw. W wyjaśnianiu zasad pomaga policji bohater kreskówki i specjalnego filmu o zachowaniu na drodze - Spongebob.

- Praktycznie każdego dnia spotykamy się zarówno z młodzieżą w szkołach jak i z najmłodszymi w przedszkolach, wpajając im podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły – wyjaśnia Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Czym skorupka…

Jedno z takich spotkań miało miejsce kilka dni temu. Funkcjonariusze ze słubickiej drogówki odwiedzili najmłodszych z „Pinokia” i „Misia Uszatka”. Uczyli ich przede wszystkim zasad, o jakich muszą pamiętać podczas codziennej drogi z i do przedszkola. Pod czujnym okiem mundurowych dzieci ćwiczyły np. przechodzenie przez jezdnię.

policja dzieci1

Policjanci podkreślali również konieczność noszenia „odblasków” po to, aby być zawsze widocznym, zwłaszcza po zmroku i na nieoświetlonych drogach.

Dzieci mogły dowiedzieć się również tego, czym na co dzień zajmują się policjanci, a także poznać sprzęt, jakim dysponują. Najmłodsi spisali się bardzo dobrze. - Dzieci podczas spotkania chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego – mówi M. Jankowska. - Mamy nadzieję, że spotkanie w znacznym stopniu przyczyniło się do podniesienia świadomości dzieci na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym - dodaje.

Wizyta na komendzie

Nie tylko funkcjonariusze wychodzą do dzieci, ale one również przychodzą do nich. W połowie września w komendzie zjawili się uczniowie Prywatnej Szkoły Euregio i Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Funkcjonariusze oprowadzili ich po budynku i opowiedzieli co nieco o tajnikach swojej pracy. - Rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom – zaznacza M. Jankowska.

policja dzieci2

Ale tematem wiodącym było bezpieczeństwo, czyli to jak zachowywać się w drodze do szkoły i do domu, na placu zabaw, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwracać się o pomoc. Dzieci obejrzały również interaktywny film o tym, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach, a w wyjaśnieniu tych zasad pomagał znany i lubiany bohater kreskówek – Spongebob.

Policjanci podkreślają, że na wrześniowych akcjach ich rola się nie kończy. - Nasza działalność trwa cały rok. Wychodzimy z założenia, że bezpieczeństwo najmłodszych zaczyna się od profilaktyki. Dlatego będziemy spotykać się z nimi regularnie – podsumowuje M. Jankowska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama