Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Szajka okradła kilkanaście samochodów – złodzieje wpadli na gorącym uczynku
reklama
reklama

Szajka okradła kilkanaście samochodów – złodzieje wpadli na gorącym uczynku

Policja zatrzymała złodziei samochodów, którzy na przełomie sierpnia i września dokonali co najmniej kilkunastu kradzieży z włamaniem. Rabusie wpadli na gorącym uczynku - zostali złapani w Rzepinie podczas popełniania kolejnego przestępstwa. Trafili do aresztu.

zlodzieje samochody

Pod koniec wakacji do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o włamaniach do samochodów, których schemat był podobny: sprawcy otwierali auta i kradli pozostawione rzeczy. Poszkodowani napisali także do naszej redakcji z prośbą, aby przestrzec innych. Pod apelem na naszym facebookowym profilu dyskusja była gorąca, a sposób działania złodziei potwierdzały kolejne osoby.

Wygląda na to, że niecny proceder już się nie powtórzy. 7 września dwójka rabusiów została złapana na gorącym uczynku, tym razem w Rzepinie. Jeden z nich to 25-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, a drugi to 25-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Ich ujęcie to wynik intensywnej pracy i zaangażowania wszystkich policjantów – mówi Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy słubickiej policji.

Jak wynika z ustaleń policjantów, złodzieje działali na terenie powiatu słubickiego od końca sierpnia. Mundurowi na razie postawili im 17 zarzutów włamania i kradzieży, ale nie wykluczone, że będzie ich więcej, ponieważ policjanci obecnie sprawdzają pozostałe zdarzenia o podobnym charakterze.

Schemat działania przestępców był podobny, pokonywali zamek i kradli wartościowe przedmioty pozostawione w samochodzie: elektronikę, karty bankomatowe, rzeczy osobiste. Raz skorzystali z kradzionej karty i wypłacili z bankomatu 1000 zł. Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili również, że ci sami mężczyźni ukradli w Słubicach VW Lupo. Łącznie spowodowali straty na kwotę ponad 15 tys. zł. Obaj mężczyźni od 8 września przebywają w areszcie, grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Być może nie wszyscy poszkodowani do tej pory zgłosili się na policję. Dlatego wszyscy ci, którzy mogli paść ofiarą ujętych przestępców, a do tej pory nie kontaktowali się z komendą, proszeni są o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego KPP w Słubicach: tel. 95 759 28 52.

Policjanci przy tej okazji przypominają również o tym, jak można uchronić swoje auto przed włamaniem. – Nie ma idealnych zabezpieczeń, ale sami możemy zminimalizować ryzyko. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy samochodu otwartego, niezabezpieczonego, z wartościowymi przedmiotami w widocznym miejscu. Lepiej zabrać je ze sobą – radzi M. Jankowska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama