Słubice: 21 lutego 2018   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

Basen w Słubicach? Burmistrz jest na tak

O planach budowy basenu w Słubicach mówiło się od dawna. Temat przewijał się przy okazji kolejnych kampanii wyborczych, mieszkańcy wiele razy zgłaszali takie zapotrzebowanie. Burmistrz poinformował, że jest gotowy zrealizować taką inwestycję. I zaprasza do dyskusji.

basen slubice_kryty

Czy wiadomo już gdzie i kiedy powstanie basen? Na razie jest za wcześnie, aby mówić o konkretach. Jak wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach, w pierwszej kolejności chodzi o poznanie opinii mieszkańców na temat samej idei budowy basenu i kilku pojawiających się koncepcji.

Jedną z nich jest zmodernizowanie budynku obecnej hali sportowej przy ul. Akademickiej i stworzenie tam krytej pływalni. Mogłoby to zostać zrealizowano dopiero po wybudowaniu nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Jak podkreśla rzeczniczka, taki wariant byłby znacznie tańszy zarówno w budowie jak i w późniejszym utrzymaniu.

Basen mógłby też stanąć na działce między wspomnianą halą a przystankiem autobusowym, ale wtedy koszt inwestycji byłby nawet dwukrotnie wyższy. - A może warto rozważyć inną lokalizację? - zastanawia się B. Bielecka.

Burmistrz Słubic zaprasza wszystkich mieszkańców do otwartej dyskusji i przestawiania swoich propozycji. I zadaje otwarte pytanie. Czy samorząd powinien pomyśleć o budowie pływalni, o której kiedyś sporo się mówiło?

- Zachęcamy mieszkańców, żeby dzielili się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat. Basen mógłby się stać kluczową inwestycją przewidzianą do realizacji w kolejnej kadencji - zapowiada T. Ciszewicz.

Zachęcamy do komentowania i wyrażania swojej opinii. Czy basen jest potrzebny w Słubicach?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama