Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Nowy poziom e-usług w powiecie słubickim

Od września czekają na mieszkańców powiatu słubickiego pewne technologiczne niespodzianki. Starostwo realizuje projekt „Rozwój e-usług w powiecie słubickim", dzięki któremu kupuje zarówno sprzęt, jak i zamawia ciekawie zapowiadające się aplikacje.

euslugi powiat
Nauczyciele otrzymają 100 nowych notebooków (fot. Powiat Słubicki)

Lista projektowych „zakupów” jest długa. Do starostwa właśnie przyjechał sprzęt, 100 notebooków, które trafią do nauczycieli czterech szkół średnich w naszym powiecie. Komputery posłużą m.in. do wprowadzania danych do e-Dziennika, czyli elektronicznego dziennika lekcyjnego, który w tych szkołach zacznie działać już we wrześniu. Ta aplikacja umożliwia rodzicom śledzenie na bieżąco ocen i postępów w nauce swoich pociech.

- Ostatnie dwa tygodnie sierpnia będą dla nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół aktywnym okresem przygotowawczym, co pozwoli kadrze pedagogicznej na skuteczne zapoznanie się z aplikacją - mówi Paweł Kowalczyk, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego w starostwie.

Nowy sprzęt otrzymali również pracownicy starostwa powiatowego: jest to 12 zestawów komputerowych oraz skaner. Całość - komputery dla starostwa i nauczycieli - kosztowała około 417 tysięcy zł.

To jednak nie wszystko. Również we wrześniu planowane jest uruchomienie dwóch aplikacji, z których będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu słubickiego (i nie tylko). Pierwsza z nich to m-Słubice.

Program ten będzie służył do przekazywania informacji dotyczących ostrzeżeń pogodowych, sytuacji kryzysowych, ważnych zapowiedzi oraz ciekawych wydarzeń – wyjaśnia Wojciech Obremski, podinspektor ds. promocji powiatu.

Aktualnie trwa postępowanie na dostawę drugiej aplikacji: e-Przewodnika, która ma udostępniać w różnych językach informacje dotyczące różnych atrakcji turystycznych, zabytków i innych ciekawych miejsc na terenie powiatu. Już niedługo przekonamy się, jak będą działały obie aplikacje. Gdy już się ukażą, chętnie je przetestujemy i damy znać jak się sprawdzają w praktyce.

Skąd pieniądze zarówno na sprzęt, jak i aplikacje? Powiat otrzymał dofinansowanie w ramach projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim", którego wartość całkowita to 1 451 707,50 złotych. Jednak aż 85% tej kwoty jest finansowene przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama