Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Będą sprzątać Cybinkę

Pod koniec sierpnia urzędnicy razem z mieszkańcami będą porządkowali tereny za ulicą Mickiewicza. To już trzecia podobna akcja, która jest inicjatywą pracowników Urzędu Miejskiego w Cybince.

cybinka sprzatanie

25 sierpnia o godz. 11.00 na terenach za ul. Mickiewicza spotkają się urzędnicy i mieszkańcy, którzy wspólnie będą zbierać zalegające tam śmieci. To już kolejny raz, kiedy pracownicy urzędu w wolnym czasie porządkują tereny gminy – na ich „celowniku” są zwłaszcza te miejsca, w których tworzą się dzikie wysypiska. W zeszłym roku sprzątali w Uradzie, a dwa lata temu w Rąpicach.

- Przez dwa lata sprzątaliśmy sami, ale po telefonach mieszkańców, którzy zgłaszali, że chcą się przyłączyć, rozszerzyliśmy akcję – wyjaśnia Sebastian Łukaszewicz, sekretarz gminy. Dodaje, że udział w niej jest dobrowolny. Aby się przyłączyć wystarczą tylko dobre chęci. Urząd zapewnia rękawice i worki, a Zakład Usług Komunalnych zabierze zebrane śmieci.

W ten sposób organizatorzy akcji chcą daź dobry przykład i zachęcić do dbania o środowisko. Ale nie tylko. - Apelujemy do wszystkich „projektantów” terenów zieleni, którzy swoimi śmieciami starają się ubarwić zielone lasy i łąki, chwilę zadumy nad swoim czynem. Pamiętajcie, że natura ma dostateczną ilość naturalnych barw i wasza pomoc wcale nie jest jej potrzebna – napisali w relacji z akcji porządkowej w Rąpicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama