Słubice: 19 lutego 2018   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Będą sprzątać Cybinkę

Pod koniec sierpnia urzędnicy razem z mieszkańcami będą porządkowali tereny za ulicą Mickiewicza. To już trzecia podobna akcja, która jest inicjatywą pracowników Urzędu Miejskiego w Cybince.

cybinka sprzatanie

25 sierpnia o godz. 11.00 na terenach za ul. Mickiewicza spotkają się urzędnicy i mieszkańcy, którzy wspólnie będą zbierać zalegające tam śmieci. To już kolejny raz, kiedy pracownicy urzędu w wolnym czasie porządkują tereny gminy – na ich „celowniku” są zwłaszcza te miejsca, w których tworzą się dzikie wysypiska. W zeszłym roku sprzątali w Uradzie, a dwa lata temu w Rąpicach.

- Przez dwa lata sprzątaliśmy sami, ale po telefonach mieszkańców, którzy zgłaszali, że chcą się przyłączyć, rozszerzyliśmy akcję – wyjaśnia Sebastian Łukaszewicz, sekretarz gminy. Dodaje, że udział w niej jest dobrowolny. Aby się przyłączyć wystarczą tylko dobre chęci. Urząd zapewnia rękawice i worki, a Zakład Usług Komunalnych zabierze zebrane śmieci.

W ten sposób organizatorzy akcji chcą daź dobry przykład i zachęcić do dbania o środowisko. Ale nie tylko. - Apelujemy do wszystkich „projektantów” terenów zieleni, którzy swoimi śmieciami starają się ubarwić zielone lasy i łąki, chwilę zadumy nad swoim czynem. Pamiętajcie, że natura ma dostateczną ilość naturalnych barw i wasza pomoc wcale nie jest jej potrzebna – napisali w relacji z akcji porządkowej w Rąpicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama