Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Afera polbrukowa - o co chodzi?

Pod koniec lipca Słubice obiegła wiadomość o kradzieży... kostki brukowej, jakiej miał dokonać jeden z członków Rady Powiatu Słubickiego, Robert Tomczak. Na forach internetowych zawrzało, mnożyły się domysły, uszczypliwe komentarze. Głos postanowił zabrać sam zainteresowany.

W specjalnie wydanym oświadczeniu, które opublikował w mediach społecznościowych, Robert Tomczak wyjaśnia całą sytuację. Szczegółowo opisuje przebieg zajścia i odnosi się do ataków na jego osobę. W jego przekonaniu do kradzieży nie doszło. Poniżej oryginalna treść oświadczenia.

polbruk tomczak

Słów krytyki radnemu nie szczędzi polityczna opozycja. Głos zabrał nawet sam startosta słubicki Marcin Jabłoński, który całe zajście skwitował słowami "ideał, który sięgnął polbruku". Z kolei Robert Włodek zaapelował: "mniej buty, więcej pokory". Poniżej zapis ich komentarzy.

polbruk opozycja

polbruk wlodek

Jaki jest finał całej sytuacji? Właściciel feralnej kostki odstąpił od roszczeń i dochodzenia swoich praw przed sądem, a organy ścigania formalnie nie prowadzą w tej sprawie dochodzenia. - W tej sprawie nie mieliśmy żadnego zawiadomienia i nie prowadzimy żadnego postępowania - poinformowała Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy KPP Słubice.

Dla Roberta Tomczaka to jednak nie koniec sprawy. Zamierza bronić swojego dobrego imienia i zapowiedział, że wobec osób, które będą naruszac jego dobra osobiste, podejmie stosowne kroki prawne.

- W związku z wypowiedziami pana Marcina Jabłońskiego na forum politycznym prowadzonym przez pana Roberta Włodka, które dyskredytują moją osobę i noszą wszelkie cechy bezprawnego naruszenia moich dóbr osobistych, pragnę oświadczyć, że podejmę wobec niego stosowne czynności prawne. Oświadczam również, że wobec osób, które w sposób bezprawny naruszyły bądź będą naruszać moje dobre imię podejmę stosowne kroki prawne - napisał w internetowym oświadczeniu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama